CHP aile destekleri sigortasını anlatıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Merkez ve Gölyaka İlçe örgütleri vatandaşla bir araya gelerek, hem CHP’nin Aile Destekleri Sigortası’nı detaylarıyla anlatmaya devam ediyor, hem de halkın sıkıntılarını dinleyerek bir rapor oluşturuyor.

 CHP aile destekleri sigortasını anlatıyor
18.02.2022 - 13:53
Haber Merkezi

CHP Düzce Örgütü “çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız” sloganıyla Aile Destekleri Sigortası’nı (ADS) anlatmak için yeniden sahaya çıktı. Düzce Merkez’de esnafla, Gölyaka’da ise yurttaşın bizzat evine giderek ADS hakkında bilgilendirmeler yapan CHP’li heyet, aynı zamanda vatandaşın yaşadığı sıkıntıları da dinleyerek, notlar alıyor.

CHP’den yapılan açıklamada, “Esnaf dükkanlarına gelen yüksek elektrik faturalarından ‘Giderimiz arttı, gelirimiz azaldı. Vatandaş ihtiyacı olduğu halde bizlerden alışveriş yapamaz hale geldi. Artık dayanacak gücümüz kalmadı’ şeklinde ses yükseltirken, sokakta karşılaştıkları gençler ise ‘Ne faturaları ödeyebiliyoruz, ne de doğru düzgün iş bulabiliyoruz. Ne olacak halimiz bilmiyoruz’ diyerek dert yandı” ifadelerini kullandılar.

Gölyaka ilçesinde ise hane hane gezen örgüt üyeleri kadınlara, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın “Bizim iktidarımızda size sunacağımız bu sigorta, sizin anayasal bir hakkınız. Yani yurttaş olma hakkınız. Bunun için Aile Destekleri Kurumu kuracağız” cümlelerini ileterek, bir insanın doğumundan ölümüne kadar tüm süreçleri devlet güvencesi altına alacak olan sistem hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Gerçekleşen saha ziyaretleri esnasında, yurttaşların büyük çoğunluğu CHP ailesine üye olarak, önümüzdeki süreçte saha çalışmalarında parti ile birlikte yol yürüyecek.


Editör: C. Sandıkçı