Semih Cemşit genel merkezin davetlisi olarak Ankara'daydı

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, geçtiğimiz haftalarda İstanbul'da düzenlenen Türkiye Eğitim forumunun ardından, bu hafta sonu da Ankara'da organize edilen Sağlık Forumuna katıldı.

Semih Cemşit genel merkezin davetlisi olarak Ankara'daydı
7.03.2022 - 13:01
Haber Merkezi

Sağlık hizmetlerinin üretimini, sunumunu, finansmanını ve ulaşılabilirliğini değerlendirerek, mevcut sistemi sosyal adalet ve temel hak boyutlarıyla yeniden şekillendirmek adına CHP'nin düzenlediği Sağlık Forumu Nazım Hikmet Kültür merkezinde düzenlenirken, 81 ilden gelen davetlilere açılış konuşmasını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yaptı.

Kılıçdaroğlu, “Bu salonda bugün Türkiye'nin aslında en temel sorunlarından birini çözmek için bir araya geldik. Sorunu çözme konusunda iddialı olduğumu dile getirebilirim. Çünkü iddiamın kaynağı sorunu yaşamaktan, dinlemekten geçiyor” dedi.

Forumun devamında sağlık sistemin performansı, birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık hizmetleri, sağlık emek gücü, kamu -özel ortaklığı ve tıbbî ürünler, aşılar ve biyoteknoloji başlıklarındaki yeni gelişmeler, uzman hekimler tarafından katılımcılara aktarıldı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız