Kemal Kılıçdaroğlu Düzce'de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gerek ben, gerek bütün milletvekili arkadaşlarım 81 ili de geziyoruz, vatandaşın sofrasına oturuyoruz, dertlerini dinliyoruz, bize yönelik şikayetlerini dinliyoruz. Eksiklerimiz varsa bizlere söylüyorlar. Siyasette yeni bir anlayışı egemen kılmak istiyoruz. İnşallah da yapacağız" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Düzce'de
25.05.2022 - 15:38
Güncelleme 25.05.2022 - 17:21
İHA

TEM Otoyolu Gölyaka girişinde partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, daha sonra Düzce Kamyoncular Kooperatifini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, esnafların sorunlarına vurgu yaparak “Alın teriyle parasını kazanan taşıyıcı esnafının sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. İlk toplantımızı Mersin'de yapmıştık. Orada aşağı yukarı bütün tarafları dinledik. Şimdi burada sizin de derdinizi dinleyeceğiz. Samimi bir insanım. Rahatlıkla tüm soruları sorabilirsiniz. Kızmam. Benimle ilgili, partiyle ilgili, ekonomi ile ilgili ne sormak istiyorsanız çekinmeden sorabilirsiniz” dedi.

 

“TÜRKİYE SOYULACAK BİR DEVLET DEĞİLDİR”

Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında, “Başkan bana 18 maddelik bir rapor verdi. Şimdi bu raporu burada okuyamayacağım. Bu meslek önemli bir meslek. Şimdi siz kontağı kapatıp, ‘Bir hafta çalışmayacağım’ deseniz, Türkiye’de hayat durur. Nakliye sektöründeki akaryakıtlardan ÖTV alınmamalı. Siz zaten vergi ödüyorsunuz. Köprü ve otoyollardan Euro üzerinden para veriyorsunuz. Biz bu sorunu çözeceğiz. Türkiye soyulacak bir devlet değildir. 5 kişiye soyduruyorlar. Biz bunun da önüne geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“DÜZCE'DEN MİLLETVEKİLİ YOKSA BU BİZİM KUSURUMUZ”

CHP'nin Düzce'de milletvekili olmaması konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, “Düzce'den milletvekili yoksa bu Düzcelilerin kusuru değil, bizim kusurumuz aslında. Varsa kabahat, bizde. İğneyi önce kendine batır, çuvaldızı başkasına batırırsın. Ama biz ne iğneyi batırıyoruz, ne de çuvaldızı. Bakın geliyoruz, oturuyoruz, konuşuyoruz, vatandaşın sofrasına oturuyoruz, derdini dinliyoruz, neyi nasıl yapacağımızı anlatıyoruz. Vatandaş da bizi dinleyecek, sandığa gidince de vicdanının sesini dinleyecek. 'Ne yapalım? Oyu kime verelim?' diye düşünür. Ama gelmezseniz, oturmazsınız, konuşmazsanız sadece Ankara ile oturursanız, sadece Ankara'da konuşup bir şeyler söyleyip, 'Düzce'den bize oy gelecek' derseniz gelmez. O nedenle, gerek ben, gerek bütün milletvekili arkadaşlarım 81 ili de geziyoruz, vatandaşın sofrasına oturuyoruz, dertlerini dinliyoruz, bize yönelik şikayetlerini dinliyoruz. Eksiklerimiz varsa bizlere söylüyorlar. Siyasette yeni bir anlayışı egemen kılmak istiyoruz. İnşallah da yapacağız" şeklinde konuştu.

 

“DÜZCE’NİN DOĞASI BÜTÜN TÜRKİYE’YE HİTAP EDİYOR”

Esnaf ziyaretinin ardından Kanaat Önderleri, Muhtarlar ve STK Temsilcileri Buluşmaları kapsamında Düzce Belediyesi Kültür Merkezi'ne gelen Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Düzce'deyiz. Türkiye'nin en güzel kentlerinden birisindeyiz. Gerçekten olağanüstü bir yeşilliği var. Yeşilin tüm tonlarını Düzce'de görebilirsiniz. Olağanüstü güzel bir doğası var. Dolayısıyla bu doğaya sahip çıkmak lazım. Doğa sadece Düzcelilere değil aslında, bütün Türkiye’ye hitap ediyor. Tekstil sektörü ve ağır sanayinin burada geliştiğini biliyorum. Tarımın ve fındığın bu bölge için önemini de biliyorum. Bölgenin kalkınması gerektiğini de biliyorum. Organize sanayi bölgelerinde yeni yatırımların olduğunu biliyorum.

 

“SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİN KENDİ ÜLKELERİNE GİTMELERİ LAZIM”

Bizim bir numaralı sorunumuz demokrasidir. Demokrasinin olmadığı yerlerde insanlar düşüncelerini ifade edemezler. Suriyeli kardeşlerimiz... Bu kardeşlerimizin kendi ülkelerine gitmeleri lazım. Onların can ve mal güvenliğini sağlayarak, Suriye'yle oturup bir masada konuşarak, bütün bu sorunların çözülmesi lazım. Irkçılık yapmayacağız. Bu milletin alnına ırkçılık lekesini asla sürmeyeceğiz.

 

“SON 10 YILDA EN BÜYÜK DEĞİŞİMİ YAŞAYAN PARTİ, CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hep derler ya; 'Bu Cehape var ya bu Cehape, bu Cehape hep eleştirir, hiç öneri getirmez' derler. Düzceli kardeşlerime şunu söyleyeyim; son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti, Cumhuriyet Halk Partisidir. Bir daha ifade edeyim. Son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti, Cumhuriyet Halk Partisidir. Sesi duyulmayanların sesi olduk. Hiç kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, insanı boyutlarda bütün sorunları çözeceğiz.”

 

“BİR PLANLAMA ÖRGÜTÜ KURACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu, israfı önlemek için çalışma yapacaklarını belirterek, “Devlet dediğiniz kurum mütevazı olur, halkına hesap verir. İtibarlı olur, söz sahibi olur, adaletli olur. Bir planlama örgütü kuracağız, oraya en nitelikli, işin uzmanı olan, en nitelikli insanları atacağız. Devlet yönetmek ciddi iştir. Devlet yönetmek sorumluluk ister ve sorumluluğun farkında olmak gerekir. O nedenle böyle bir planlama teşkilatımız olacak” dedi.

 

KILIÇDAROĞLU'NA “BURASI KANDİL DEĞİL, DÜZCE” TEPKİSİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyeleriyle yaptığı toplantıdan çıkışında iki kişinin tepkisiyle karşılaştı. Kılıçdaroğlu'na, “Burası Kandil değil, Düzce. Yanlış gelmişsin” diyerek tepki gösteren iki kişi, polis ekipleri tarafından uzaklaştırıldı.


Editör: Ç. Diger