From gazino to kütüphane..

  • 31.03.2023 12:27

İLERLEYEN zamanlarda hizmete sunulacak Konak Kafkas Park ve Sabiha Ulusoy Kütüphanesi’nin açılacağı günü heyecan içerisinde beklemekteyim.

27 Mart-2 Nisan Kütüphaneler Haftası’nın kutladığımız bugünlerde, Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle ve iş insanı Sayın Hasan Ulusoy’un destekleriyle 2022 yılının Mayıs ayında temeli atılan kütüphane projesine kısa da olsa bir kez daha değinmenin yerinde olacağı kanaatindeyim.

4.600 metrekarelik bir alana uygulanan projenin, hem öğrencilerin çalışmak için kullanılabilecekleri etüd merkezi hemde kütüphane olmasının yanı sıra kültürel ve sanat etkinliklerinin yapılacağı, şehrimizi eğitim ve kültürel manada bir üst sekmeye çıkartacak önemine sahip olduğu aşikardır.

Uzun Mustafa Mahallesi’nin köy olduğu dönemlerde köy sakinleri tarafından yapılan ve şehrimizin simgelerinden olan Konak Gazinosu’nun zaman içerisindeki misyonunu tamamlamasıyla birlikte bir dönüşüm yaşayacağı kesindi. İşte bu dönüşüm ve değişim, alanın birçok sanatsal ve bilimsel etkinliğin düzenlenebileceği kütüphane projesi olarak hayat geçmesiyle birlikte, “anılarını tazeleyip çay içmek isteyen Düzcelilerin” gelecek kuşaklara bırakabilecekleri en güzel ve en doğru miras olacaktır.

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 27.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız