Dr. Serkan ÖZKUL
Dr. Serkan ÖZKUL

Gazete: Düzce Postası

[email protected]

Göğüs Cerrahı

Yolların bolluğu

  • 18.05.2022 12:27

DÜZCE Belediyesi'nin bu şehre kattığı birçok güzellik illa ki vardır. Parklar, geri dönüşüm kutuları, çevre düzenlemesi, ulaşım hizmetleri ve daha birçok alanda faydalı çalışmaları gözlemlemekteyim. Ama bence Düzce'ye yapılan en büyük iyiliklerden bir tanesi de devamlı olarak yeni açılan yollar ile şehirdeki ulaşım ağının genişletilmesidir.

10 yıl öncesinde Olimpiyat kavşağından Karahacımusa Mahallesi'ne 4 şeritli yol yapılacağı söylenseydi kimse inanmazdı buna.

Eski Konak Düğün Salonunun önünden Pazaryerine açılan yeni yol ne kadar aktif kullanım halinde. Akınlar mahallesinden hal kavşağına yapılan bağlantı yolu takdire şayan. Son günlerde ise Çamköy bölgesinden Körpeşler'e açılacak olan yeni yol gündeme geldi. Tabi bunlar sadece benim oturduğum muhitteki yollar ve bunun gibi onlarca daha nicesi de var elbette.

Hani derler ya yolcu yolunda gerek. Yol medeniyettir. Evet yollar ne kadar çok olursa, kavuşmalar o kadar yakın olur. Ulaşımda alternatif yolların çok olması, trafik yoğunluğunu düşürmekle birlikte trafik kazalarını da ciddi miktarda azaltmaktadır. Bu nedenle her açılan yeni yol güzergahı, aslında yeni bir heyecan ve yeni bir medeniyet yolculuğudur.

Bununla birlikte bizim kültürümüzde, türkülerimizde, şiirlerimizde yol kavramı daima yer almıştır. Yol ifadesi gönülden gönüle yaşanan duyguların tarifinde tercih edilmiştir. Velhasıl yol hem hayatımızın hem de gönül âlemimizin yapıtaşıdır. 'Yollar uzun yollar ince, yol kısalır aşk gelince' dediği gibi Abdurrahim Karakoç'un; Mevlam güzel yollarından ve dostlarından ayırmasın.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız