Dr. Serkan ÖZKUL
Dr. Serkan ÖZKUL

Gazete: Düzce Postası

[email protected]

Göğüs Cerrahı

Dünya

  • 22.06.2022 10:26

Dünya hayatı bu... Bugün yükselen yarın alçalır, yarın düşen diğer gün rahata kavuşur. Sonbahar olur yapraklar dökülür, ilkbaharla çiçeklerden rayiha süzülür. Gönül bu döner durur savrulur. Marifet o ki fâniliğe aldanmadan ömrü vereni bulur ve daimi olarak kurtulur insan.

Hayatı eleştirmek elbette hepimizin sıkça yaşadığı bir durum. Ama var olmanın temel kaidesi vefalı olmaktır. Yapılan iyiliklere vefa vazgeçilmezimizdir ve en büyük vefa Alemleri Yaradan’a olandır.

Herkesin geçim darlığı yaşadığı bir dünyada kendimizi muhasebe etmenin önemi her geçen gün artmaktadır. Kendimize sormamız gerekir; verdiği nimete şükretmesini bilmeyene daha fazla lütufları, neden ikram etsin ki Yaradan?

Velhasıl dünya bu. Sağlığın, gücün yerindeyse geriye yapılması gereken tek bir şey kalıyor; bol bol şükretmek. Ağır hastalıklar, sıkıntılar geldiğinde ise Allah’ın hükmüne rıza göstermek öncelikli gayemiz olmalı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız