Dr. Serkan ÖZKUL
Dr. Serkan ÖZKUL

Gazete: Düzce Postası

[email protected]

Göğüs Cerrahı

Gücendirme

  • 5.10.2022 09:30

Başarılı olmayı, zengin olmak olarak algıladığımız günden beri, ne çok şeyi gücendirdik bu hayatta. Bardaktaki çayın rengi, yağan yağmurun kokusu, rüzgarın rayihası ve daha nicelerini gücendiriverdik. Keyfedebilmek veya şükredebilmek için öncelikle keşfetmek gerekir Alemlerin Sahibinin bizlere ikram ettiği lütufları. Bu nimetlerin gündemimizde olmadan yaşanması, hayatımızı eksik bırakır.

Küçük şeylerden mutlu olmayı öğrenemeyen bir insan, büyük şeylerle de mutmain olamaz. Az nimeti az sanma kimden geldi ona bak. Bir şükür, bir istiğfar nice musibetlerden korur insanı. Sadaka belaları def eder. Kibir ise insanı helaka götürür. Şükürsüzlük de bir kibir göstergesidir. Bu kadar nimete kavuşup da teşekkür etmemek vefasızlıktır. Bununla birlikte kimseyi de küçük görmemek gerekir. Gücendirdiğin kalbin asıl sahibi, aynı zamanda bu Kainatın Sahibi...

Velhasıl en büyük zenginlik gönül zenginliğidir. Keşke herkes zengin olsa da asıl aradığı şeyin bu olmadığını, kalbinin maddeyle dolmadığını anlasa. Mevlamız kendisinin rızasıyla huzurlu olabilen kullarından eylesin.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız