Dr. Serkan ÖZKUL
Dr. Serkan ÖZKUL Gazete: Düzce Postası drserkanozkul@gmail.com Göğüs Cerrahı

Hesap makinesi

  • 26.04.2023 11:00

Kalp nimeti olmasaydı beyin hesap makinesine dönerdi. Kim ne demiş, ne yapmış veya neyden ne kadar kar ettim, ne kadar zarar ettim hesabını sadece beynine bırakanlar baş ağrısından uyuyamayacak hale geliyor.

Önceliği dünyalıklar olanlar yokuş çıkan kamyon gibi zorlanıyor. Arınmış bir ruhla yaşayanlar ise olaylar karşısında daha soğukkanlı oluyor. Sekinetin değerini bilenler, kaygılardan-kalabalıklardan uzak durmaya çalışıyor.

Mademki dünya yolculuğu sonunda kabir hayatında insan yalnız kalacak. Öyleyse şimdiden bazı zamanlar sessiz bir köşede her şeyden uzakta, o günlerin tefekkürü yapılmalı. İşte bu inziva hali, hayatımıza bir anlam katacaktır.

Yenilenmeyen insan, yenilmeye mahkumdur. Bu hayata yönelik yapılacak en büyük yenilenme, Yaradana olan inancımızdaki yakınlığı artırmaktır. Çünkü bu ömrü verene vefalı olmayı unutanlar, huzursuz olmaya mahkumdur. Yolu, kainatın sahibi ile yürümek varken; 'benim kimseye ihtiyacım yok, ben kendi başıma yürüyüp engelleri aşarım' demek çocuksu bir yaklaşımdır. Velhasıl akıl elbette büyük nimettir ama sadece maddesel bir bakış açısı ile gönlünde bu kadar yük biriktirmek, çekilecek çile değildir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız