Dr. Serkan ÖZKUL
Dr. Serkan ÖZKUL

Gazete: Düzce Postası

drserkanozkul@gmail.com

Göğüs Cerrahı

Erdoğan taraftarları

  • 15.05.2023 12:13

Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülke tarihine yön verme konusundaki mücadelesini herkes kabul ediyor. Ama şöyle de bir gerçek var ki; yeni nesilin yenilik arayışına karşılık vermek gerekiyor. Bu nedenle her seçim, mücadele gücünü arttırması lazım. Esasında bu seçimlerde normal şartlarda daha fazla zorlanması gerekiyordu.

Ancak Erdoğan 2023 seçimlerinde öncekilerden farklı olarak daha sakin bir süreç yönetti. Hatta çok kritik olan işçi, memur maaşlarına yapacağı zammı bile son günlerde açıkladı. Bununla birlikte birçok konuda söylemlerinde daha sade ifadeler tercih etti.

Burada asıl dikkat çekici olan ise Erdoğan'ı sevenlerin gösterdiği yaklaşım oldu. Erdoğan'a fanatizm boyutunda sevenler dahi, diğer adaylar için hiçbir kırıcı ifade kullanmadılar. Hatta bir çoğu Erdoğan sevgisini kalbinde tuttu.

Şu bir gerçek ki Youtube'da, İnstagram'da, Twitter'da Erdoğan'ı sevenlerin aşağılandığı birçok sokak röportajı mevcut. Birçok fenomen aşikare bir şekilde muhalif duruşunu göstermekten çekinmiyordu. İşte bu yüzden Erdoğan'ı sevenler 'yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır' kaidesi gereği, bu kalbi burukluk içerisinde yaşanan ekonomik krizleri dahi göz ardı ettiler.

Bir taraftan peynire, ete, süte vb yapılan fahiş zamlardan incindiler ama Erdoğan'a vefayı hiçbir zaman bırakmadılar. İşte bu tevazu hali toplumun diğer kesimlerine de yansıdı. Özellikle kararsız seçmenler, bu kitlenin hâlinden fazlasıyla etkilendiler.

Sonuç olarak tevazu sahibi insanlar sevilir. Kapılar onlara açılır. İşleri hep rast gider. Tökezlediklerinde yardım edenleri çok olur. Sevindiklerinde mutluluklarını paylaşanlar olur.  Ancak kendini beğenmiş kişileri her daim kaotik kasvetli bir hayat  bekler. Tevazu ile gönüllere ulaşanlar itibar görür. İnsan vefalı olduğu kadar sevilir. Tevazulu olduğu kadar gönüllerde yer bulur. Ve bu hassasiyetler, hayatın gidişatına yön vermeye devam edecektir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız