Dr. Serkan ÖZKUL
Dr. Serkan ÖZKUL Gazete: Düzce Postası drserkanozkul@gmail.com Göğüs Cerrahı

Reklamlar

  • 31.05.2023 10:17

Sizden habersiz tanımadığınız kişilerin devamlı evinize girmeye çalışması ile sizden izin almadan telefonunuza gelen reklam aramalarıyla hayatınıza dahil olunması, aynı düzeyde rahatsızlık veren unsurlardır. Hiç kimsenin siz iş yerinizde çalışırken veya evinizde istirahat ederken sizi telefon ile arayıp rahatsız etmeye hakkı yok. Bu konuyu gündeme getirmek bile abest. Burada vatandaşı bu mağduriyetten kurtarması gereken, devletin görevlendirme yaptığı kurum Ticaret Bakanlığı'dır. Ama malesef ki bu alanda bu müessesenin yeterli mücadeleyi gösteremediği aşikar. Toplumumuz devletçidir ancak sahipsizlik hissine sürüklendiği zaman bundan rahatsızlığını gündeme getirir.

Ticaret Bakanlığı'na bağlı Elektronik İleti Şikayet Sistemi'ne, tanımadığımız numaralardan gelen usulsüz reklam-tanıtım amaçlı aramalarla ilgili şikayet başvurusunda bulunabiliyoruz. Ancak bu sistem o kadar yavaş işliyor ki onlarca şikayetiniz karşılığında neredeyse sadece 1 tane firmaya cezai işlem yapıldığı bildiriliyor. Üzülerek belirtmek istiyorum ki maalesef sistem çok vasat bir işleyiş içerisinde. 3-5 tane firmaya ceza kesmemek için mi milyonlarca vatandaş mağdur ediliyor diye düşünmek istemiyoruz. Ancak Ticaret Müdürlüklerinin bu konuyla daha etkin ve yetkin bir mücadele içerisinde olması gerekiyor.

Velhasıl telefonlara gelen, insanları rahatsız edici reklam-tanıtım aramalarının haddi hesabı yok. Bu vasat işleyiş içerisinde vatandaşın hakkını savunacak bir düzen de yok. Allah, bu millete devlet dairelerinde yaptığı işin hakkını veren liyakat sahibi insanlar nasip eylesin. Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi'ne yapılan başvuruların ivedilikle çözümlenmesi temennisiyle...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız