Projenin ilk özel çocuklları

Düzce Üniversitesi, Düzce İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı “Özel Çocuk Özel Aile Üniversitesi” başlıklı iş birliği protokolü kapsamında özel gereksinimli öğrencileri Konuralp Yerleşkesi’nde konuk ederek ülkemizde bir ilki gerçekleştirdi.

Projenin ilk özel çocuklları
10.03.2022 - 12:45
Haber Merkezi

Proje çerçevesinde Düzce il merkezinde bulunan Özel Eğitim Meslek Okulu, Yeşil Düzce Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin Düzce Üniversitesi’ne gelişleri sırasındaki mutluluk ve heyecanları gözlerinden okunuyordu.

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Akemoğlu’nun koordinatörlüğündeki etkinlikte öğrencilere öğretmenleri de eşlik etti. Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencilerinin pankartlarla karşıladığı konuk öğrencilere, Eğitim Fakültesi gezdirildi. Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Güven’in “Özel Eğitimde Teknoloji Kullanımı” başlıklı dersine de giren öğrencilere yönelik dersin akışından bahsedildi ve sanal gerçeklik gözlüğünü deneyimlemelerine imkan sağlandı.

Etkinlikte Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç,  özel öğrencileri makamında ağırladı. Öğrencilerle tek tek ilgilenerek onlara sorular soran Prof. Dr. Mustafa Koç, kendileri için ne kadar özel ve önemli olduklarından bahsetti.

Son olarak Düzce Üniversitesi Karavana Mutfağı’nda yemek yiyen öğrenciler, Orta Kafe’de kampüs yaşamını yerinde görme olanağına kavuştu. Bir hayalle başlayan ve gerçeğe dönüşen etkinlikte özel çocuklar, üniversite hayalini gerçekleştirerek unutamayacakları deneyim ve anılar kazandılar.

 


Editör: C. Sandıkçı