Başarılı iş adamından öğrencilere “inanç” tavsiyesi

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi ve Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği “Girişimcilik İnanmaktır; Kanada’ya Uzanan Bir Cesaret Öyküsü” başlıklı etkinlikte Vanhorne Construction Yönetim Kurulu Başkanı Fesih Zeki Mert bilgi ve tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı.

Başarılı iş adamından öğrencilere “inanç” tavsiyesi
29.03.2022 - 15:11
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk Özgür, girişimcilikte fikir oluşturmanın yanında yenilik ve dönüşümün de önemine vurgu yaptı. Bazı uluslararası şirketlerin kuruluş hikayelerinden ve kurucularından da bahseden Özgür, programın herkes için hayırlı olması temennisi ile konuşmasını sonlandırdı.

Gerçekleştirilen açılış konuşmasından sonra sunumunu yapmak için kürsüye davet edilen Vanhorne Construction Yönetim Kurulu Başkanı Fesih Zeki Mert, yurt dışına bir arkadaşının iknası sonucu çıktığını ve orada sıvacılık dahil, geçinmek için çeşitli gündelik işler yaptığının altını çizdi. Bir yerden sonra bu işlerden sıkıldığını ve artık kendi işini kurmaya karar verdiğini söyleyen Mert, kendi işini kurduktan sonra çalışma temposunda artış olmasına rağmen kendisini zorlamadığını, çünkü istediği işi yapmaya başladığını ifade etti.

Öğrencilerimize, “Başarmak için önce kendiniz inanmalısınız.” diyen Fesih Zeki Mert, “Hayal ettim, inandım, çok çalıştım ve başardım. Siz de inanırsanız inandığınız kadar da çalışır ve cesaretli olursanız, başaramayacağınız hiçbir şey yoktur.” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız