MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN TEOG AÇIKLAMASI

Murat Yiğit, "İlimizde eğitimde başarıyı her geçen gün daha da artırmak için birlik beraberlik ve uyum içinde çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN TEOG AÇIKLAMASI
7.08.2018 - 17:22

Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Türk Eğitim-Sen Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman’ın, Düzce’nin sınav başarı sırası ile ilgili açıklamalarına cevap verdi.

İllerin başarı sıralamasına ilişkin, gerek Milli Eğitim Bakanlığı, gerekse TÜİK tarafından herhangi bir bilgi yayınlanmadığını ifade eden Yiğit, Milli Eğitim Bakanlığı’nca 2017 TEOG ders ortalamalarının yayınlandığını paylaştı.

Yiğit, “Yayınlanan bu ders ortalamalarına göre; 1. TEOG’da Türkiye ortalaması 58.60 iken Düzce ortalaması 59.18, 2. TEOG’da Türkiye ortalaması 67.56 iken Düzce ortalaması 68.12 olmuştur.

Yerleştirme Puanı 2016’da 306.95 iken 2017’de 334,61 olmuş ve 28 puanlık bir artış gerçekleşmiştir. 2016 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), sınav sonucuna göre ilimizde ilk 20.000’de 27 öğrenci varken 2017’de bu sayı 49’a ulaşmıştır.

2018 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavına ilişkin henüz yayınlanmış olan bir veri yoktur. TÜİK tarafından da bu konuda yayınlanan bir veri bulunmamaktadır.

Bu örnek verilerden de anlaşılacağı üzere her geçen yıl ilimizin başarı durumu yükselmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Müdürlüğümüz Yöneticileri, okul idareci, öğretmen ve tüm eğitim çalışanlarımız ile birlikte, Bakanlığımızın eğitim öğretim programları çerçevesinde geliştirdiğimiz projeler ve tüm eğitim öğretim faaliyetlerimiz ile İlimizde eğitimde başarıyı her geçen gün daha da artırmak için birlik beraberlik ve uyum içinde çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız