Minikleri piyano çalmayı öğrenecek

Çilimli Anaokulu 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında çocukların gelişimini çok yönlü desteklemek ve çocuklara farklı bakış açıları kazandırmak amacıyla bir ilke imza atarak Düzcede çocuklara piyano eğitimi veren ilk anaokulu olacak.

Minikleri piyano çalmayı öğrenecek
29.02.2020 - 12:54

Çilimli Anaokulu Müdürü Nuray Eran Türedi, “Müzik, çocukların bütün alanlarda öğrenmesine katkı ve yeni bir bakış açısı sağlamakta, müzik çalışmalarına katılan, yaratan, üreten çocuk kendisi ile gurur duymakta, başarı duygusunu tatmaktadır ve böylece çocukların kendilerine güvenleri ve özsaygıları artmaktadır. Müzik eğitiminde önemli olan müzikal ortam ve erken destektir. Temel müzik eğitiminde ilk sırada gelen enstrüman olan piyanoya başlamak için ideal yaş aralığı, 4-6 yaştır. Piyano dersi alan çocukların mantıksal hafızalarının ve algılama yeteneklerinin ciddi şekilde geliştiği gözlemlenmiştir. Piyano öğrenen çocuk aynı zamanda tüm bedenini kontrol eder, iki ayağı ile pedal kullanır. Bu beynin koordine ettiği karmaşık bir aktivitedir.  Piyano eğitimini doğru zamanda, doğru kişilerden, doğru yöntem ile almaya başlayan istekli bir öğrencinin, kişisel gelişimine önemli bir katkı sağlanmaktadır” diyerek son olarak piyano almada emeği geçen okul aile birliği üyelerine ve müzik öğretmeni desteğinde bulunacak olan Çilimli Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Yurttaş'a teşekkürlerini iletti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 21.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız