41 okulda kariyer günleri düzenlendi

Kariyer Günleri geleceği yakala projesi kapsamında 41 okulumuzda 82 etkinlik düzenlendi.

41 okulda kariyer günleri düzenlendi
5.03.2020 - 12:33

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kariyer Günleri Geleceği Yakala Projesi” faaliyetleri il genelinde devam ediyor. Proje kapsamında öğrencilerin derslerde aldığı kuramsal bilgileri gerçek hayatla birleştirerek pratiğe dönüştürmelerini, iletişim becerileri kazanmalarını, öz güvenlerinin gelişmesini, meslekleri her yönüyle tanıyıp, doğru hedefler belirleyerek ilgi ve yetkinlikleri doğrultusunda uygun mesleği seçmelerini sağlamak amacıyla çeşitli alan ve mesleklerden konuşmacılar ile öğrencileri bir araya getirildi.

Düzenlenen etkinliklerle öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini artırmalarını, iş dünyasını tanımalarını, farkındalıklarının artmasını sağlamak, mesleki becerilerini geliştirmek, kendi alanı ile ilgili kurumlarla ve kişilerle tanışmalarını sağlamak hedeflendi.

2019 yılı Ekim, Kasım, Aralık ve 2020 yılı Ocak, Şubat aylarında il genelinde 41 okulda düzenlenen 82 etkinlikte öğrenciler tıp, dil bilimi, spor, gazetecilik, sanayi, psikoloji, sivil toplum çalışmaları, askerlik, mimarlık, sosyal hizmetler, ilahiyat, öğretim üyeliği, mühendislik, hukuk, reklam, kimya, sanat, müzik, tiyatro gibi çeşitli alan ve mesleklerden konuşmacılar ile bir araya geldiler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız