10 bin öğrencinin evine misafir oldu

10 bin öğrencinin evine misafir oldu
9.02.2021 - 13:41

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Düzce Masal Okulu” Projesi ile salgın hastalık dönemimde evlerinden uzaktan ve canlı ders gören öğrencileri bir nebze olsun başka dünyalara götürmek için hazırlandı.

Özellikle okulöncesi ve ilkokul dönemlerinde çocuklarda zihinsel, dilsel ve düşünme becerilerini geliştirmede önemli rolü bulunan masallar kültür mirasımızın aktarılmasında da önemli bir role sahip.

Düzce Masal Okulu Projesi öğrencilerin dilsel, zihinsel ve düşünme becerilerini geliştirmek yanında ayrıca öz kültürümüzü anlatan ve onlara miras olarak kalabilecek ahlaki ve kültürel değerlerimizi aktarıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Anadolu Masalları Projesi kapsamında yer alan ve yerelde anonim olarak anlatılan masallar çocuklar ile buluşturuldu. Kurulan masal stüdyosunda gönüllü öğretmenler öğrenciler için 35 masalı anlattı ve anlatmaya devam ediyorlar.

Düzce Masal Okulu video paylaşım sitesinde 35 adet masalın toplam 156 dakika 38 saniyelik video yayını, 9 bin 904 kişi izlenme sayısına ulaştı. Yeni yayınlanacak masallar ile öğrencilerin evlerine konuk olmaya devam edilecek.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Düzce Masal Okulu Projesi kapsamında masal anlatımına gönüllü olan Nurullah Kapusuz, Engin Karahan, Nursel Yıldır, Özlem Uyanık, Özge Çeltek, Zeynep Özcan, Burcu Alpler, Duygu Alpler, Zehra Avan, Emre Tazegül, Utku Demiralay, Ayşe Arslan, İpek Çakmak Yılmaz, Dicle Say, Habibe Uysal, Zerrin Taşçı Yaşar, Gamze Yalın, Elif Demir, Gupse ve Serhat Gündüz, Gözde Korkmaz, Seval Gökçe ve Simge Peker öğretmenlerimize ayrıca projemize dışarıdan destek veren tiyatro sanatçıları Seçkin Yılmaz ve Nurullah Çelebi’ye özgüvenleri ve verdikleri emek için teşekkür ediyoruz. Düzce Masal Okulu yeni masallarla öğrencilerimize misafir olmaya devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız