Köy okulları yüz yüze eğitime hazır

Köy okulları yüz yüze eğitime hazır
11.02.2021 - 16:56

15 Şubat’ta yüz yüze eğitimin başlayacağı köy okullarında Düzce Valisi Cevdet Atay incelemelerde bulundu.

Vali Atay, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, köy okullarını ziyaret ettiler. Şehit Yalçın Güzeler Ortaokulu, Ömer Dinçer İlkokulu ve Çakır Hacı İbrahim İlkokulu’nu ziyaret ederek, 15 Şubat tarihine köy okullarında başlayacak yüz yüz eğitim öncesinde yapılan hazırlık çalışmalarını yerinde incelediler ve okulların yöneticilerinden bilgi aldılar.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda açılacak tüm okullara ihtiyaç duydukları dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemeleri ulaştırıldı. Düzce Halk Eğitim Merkezlerinde yıkanılabilir ve tek kullanımlık maskeler üretilerek okullara teslim edildi.

Yüz yüze eğitime geçiş hazırlıkları kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı, “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu”na göre, okullardaki tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirdi.

Eğitim ortamlarının düzenli olarak doğal yollarla havalandırılması için gerekli düzenlemeler yapıldı. Alanların taşıdıkları hijyen riskine göre temizlik ve dezenfekte işlemleri gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde Ağustos 2020'den bu yana yapılan incelemeler sonucunda, Düzce’deki tüm okullar “Okulum Temiz” belgesi almaya hak kazandı.

Düzce Valisi Cevdet Atay, “Okullarımız hazır, öğrencilerimizi bekliyoruz çünkü okullar, öğrencilerle daha güzel” diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız