Düzce okuyor

Düzce’de “Öğretmenim Yanıbaşımda Kitabım Başucumda” projesi yoğun katılımla devam ediyor.

Düzce okuyor
25.03.2021 - 15:13

Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Her akşam saat 20.00’de tüm Düzcelileri 30 dakika kitap okumaya davet ediyoruz. Aynı saatte hep birlikte geleceğin için oku Düzce” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Okuyan, okuduğunu anlayan, yorumlayan, okuduklarından yeni yollar keşfeden, düşünce dünyasının sınırlarını geliştiren bireyler yetiştirmek ve bu bireylerin sayılarını artırmak için sadece okullara devam eden öğrencilerimizin değil, yaşadığımız coğrafyadaki tüm bireylerin okuyan, yazan, okuduğunu anlayan ve anlatan bireyler olabilmelerine destek olabilmek amacıyla başlattığımız öğretmenim yanıbaşımda kitabım başucumda adlı proje kapsamında “Aynı Saatte Hep Birlikte Geleceğin İçin Oku Düzce” diyor, okumaya devam ediyoruz.

Aklın sınırlarını zorlayan bir şekilde gelişen teknoloji, bizi kendisine mahkûm hale getirmemeli,  aksine teknoloji bizim elimizde bize hizmet eder pozisyonda olmalıdır. Teknolojiye insanlığa fayda sağlayacak şekilde yön vermek, okumak, okuduğunu anlamak ve yorumlayabilmek ile mümkündür.

Okuma saati uygulamasında öğrencilerimizin kitaplara erişimi, kitap değişimi için alınması gereken tüm tedbirler ve kitabı olmayan öğrencilere kitap temini okul müdürleri ve sınıf rehber öğretmenleri tarafından sağlanmaktadır. Velilerimizden, öğretmenlerimizden ve öğrencilerimizden gelen olumlu dönütler projeye yönelik heyecanımızı arttırıyor. İlk günkü heyecanla okumaya devam ediyoruz. Başta şehrimiz Düzce'yi, ardından tüm yurdumuzu daha güzel daha yaşanabilir ve daha müreffeh hale getirmek için her akşam saat 20.00'de tüm Düzcelileri 30 dakika kitap okumaya davet ediyor, aynı saatte hep birlikte geleceğin için oku Düzce.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız