Geliştirici Öğrenciler Topluluğu’ndan başarı

Geliştirici Öğrenciler Topluluğu’ndan başarı
27.03.2021 - 13:36

Düzce Üniversitesi öğrenci toplulukları, dünyada ve ülkemizde yaşanmakta olan Covid-19 salgınına rağmen, gerçekleştirdikleri online konferanslar, paneller, söyleşiler ve aldıkları eğitimlerin yanında, ulusal ve uluslararası alanda katıldıkları birçok yarışmada da göz dolduruyor.

Google'ın düzenlediği, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine hitap eden ve Solution Challenge projeleri üzerine düzenlenen "Solution Challenge Hack for People & Peace" (SDGs) Hackathonu’na iki ekip olarak katılan Düzce Üniversitesi Geliştirici Öğrenci Topluluğu (DSC Düzce), önemli başarı elde etti.

Salgın sürecinde Discord kanalı üzerinden online olarak düzenlenen yarışmaya Düzce Üniversitesi öğrencileri, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden “Yoksulluğa Son” ile “Sağlık ve Kaliteli Yaşam” başlıklarında katıldı. Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi Adnan Yağmur ile Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri; Onur Sarı, Emre Değirmenci ve Enes Tayyip Tunçlar’dan oluşan Eternal ekibi, finalde 23 proje arasından 4'üncü olarak büyük bir başarı kazandı.

Sağlık üzerine teknoloji geliştiren Eternal ekibi, bu hackathondan sonraki adımda dünya çapında düzenlenen Google Solution Challange 2021 yarışmasına katılmak için çalışmalara yöneldi.  Bu yarışma içerik olarak Google teknolojileri kullanılarak küresel sorunlardan bir veya birden fazlasına çözümler üretmeyi hedefliyor.

 

Her alanda olduğu gibi girişimci ve yenilikçi çalışmaları ile öğrenci topluluklarının uluslararası yarışmalara da katılmasına destek olan Düzce Üniversitesi, yeni fikirlerin ve buluşların ortaya çıkmasına katkı sağlıyor.