Mesafe Tanımayan Öğretmenler

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın hayata geçirdiği web semineri serisi ‘Mesafe Tanımayan Öğretmenler’, Düzce’deki öğretmenlerle yapıldı.

Mesafe Tanımayan Öğretmenler
20.05.2021 - 12:44

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla, Garanti BBVA’nın 2008 yılında kurduğu Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), pandemi sürecinde de öğretmenleri desteklemeyi sürdürüyor. ‘Mesafe Tanımayan Öğretmenler’ çevrim içi seminerler serisi;  ÖRAV’ın uzaktan eğitim platformu olan eKampüs üzerinden gerçekleştiriliyor. Klasik bir seminer düzeninden farklı olarak, katılımcıların etkin bir şekilde yaparak-yaşayarak sürece dâhil oldukları eğitim; öğretmenlerin uzaktan ve harmanlanmış eğitim sürecini en etkin şekilde yöneterek, fark yaratmasını sağlayacak kazanımlar sunuyor.

 

81 İLDE, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ İLE BİRLİKTE 17 KONU BAŞLIĞI BELİRLENDİ

‘Eğitimde değişime uyumlanabilmek ve değişimi yönetmek’, ‘Uzaktan eğitimde öğrenmeyi tasarlamak ve yönetmek’, ‘Çözüm odaklı iletişim’, ‘Yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek’, ‘Sorun çözücü yaklaşım ile hikaye ve masal anlatıcılığı’, ‘Uzaktan eğitimde motivasyon ve sınıf yönetimi’, ‘Uzaktan eğitimde öğretmen-veli iş birliği’ gibi 17 ayrı konu başlığından oluşan seminerler serisi, yıl boyunca 81 ilde yapılacak. Konu başlıkları, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile yapılan iş birliği ile her ildeki öğretmenlerin ihtiyaçları baz alınarak belirlendi.

 

DÜZCE'DEKİ 250 ÖĞRETMENLE “BİR KOLAYLAŞTIRICI OLARAK İLETİŞİM” ELE ALINDI

Gerçekleştirilen seminerde “Bir Kolaylaştırıcı olarak İletişim” eğitimi verildi. Gönüllü olarak kayıt yaptıran ilk 250 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, uzaktan ve karma eğitim sürecinde öğretmenler aracılığıyla öğrencilerin iletişim becerilerinde ustalaşmalarını sağlayacak yöntemler ele alındı.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız