Öğrencilere okuma kültürü kazandırılıyor

Öğrencilere okuma kültürü kazandırılıyor
5.06.2021 - 11:20

Çilimli İbrahim Hoşver Ortaokulu Türkçe öğretmeni Emine Yavuz koordinatörlüğünde yürütülen My Book Club WithMy Family in Distance Education (Uzaktan Eğitimde Ailemle Benim Kitap Kulübüm) adlı eTwinning projesinde sona gelindi.

9 Türk, 2 Azeri, 1 Romanyalı ortağın bulunduğu proje, uzaktan eğitimde öğrenci ve velilerle bağları koparmadan okuma kültürünü geliştirmeyi, teknolojiyi verimli ve eğlenceli hale getirmeyi, dijital vatandaşlık ve e-güvenlik konularında öğrencileri bilinçlendirmeyi, işbirlikçi çalışma becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Bu hedefler doğrultusunda her ay bir dijital kitap ailelerle birlikte okundu ve kitabın yazarı ile aynı ay zoom üzerinden söyleşi düzenlendi. Yine okunan kitaptan esinlenerek oyuncaklar tasarlandı, yapılan anket sonucu bir oyuncak proje maskotu olarak seçildi.

Yaşadığımız dijital çağa ayak uydurabilmek için öğrencilere her ay dijital vatandaşlık seminerleri verilirken, interneti güvenli kullanabilmeleri için e-güvenlik sunumları yapıldı. Ayrıca öğrencilerin yaratıcıklarını geliştirecek kodlama etkinlileri yapıldı.

Öğrenciler birçok web 2.0 aracını öğrenip kullandılar, rap şarkısı, akrostiş şiir, takvim, e-kitap gibi işbirlikçi ve ortak ürünler oluşturdular.

Çilimli İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Yurttaş, katkılarından dolayı proje ortağı öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Gülten Gezer
    Gülten Gezer
    7.06.2021 07:57

    Başarilarinizin devamini dıliyorum Emine ögretmenim

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız