Yunus Emre Ulusal Öğrenci Sempozyumu

Yunus Emre Ulusal Öğrenci Sempozyumu
2.07.2021 - 11:22

Sesi çağları aşan ve insanlığın ortak değeri hâline gelen büyük şairimiz Yunus Emre’yi vefatının 700. yılında anmak, onun duygu ve düşünce dünyasından hep birlikte istifade etmek amacıyla Düzce Üniversitesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü tarafından “Yunus Emre Ulusal Öğrenci Sempozyumu” gerçekleştirilecek.

Vefatının 700. yılı nedeniyle UNESCO tarafından anma yıl dönümleri kapsamına alınması, Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından da 2021 yılının 'Yunus Emre ve Türkçe Yılı' olarak ilan edilmesi vesilesiyle Düzce Üniversitesi’tarafından 28-29 Eylül 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak “Yunus Emre Ulusal Öğrenci Sempozyumu” düzenlenecek.

 “Türk Dili ve Eğitimi, Türk Edebiyatı ve Eğitimi, Türkçe Eğitimi, Türk Tarihi, Türk Kültürü ve Eğitim Bilimleri” ile ilgili konulara da yer verilecek sempozyumda, konuyla ilgili birçok faydalı bildiri de sunulacak.

Yunus Emre Ulusal Öğrenci Sempozyumu ile ilgili detaylı bilgilere http://yunusemre.ef.duzce.edu.tr/ internet adresinden ulaşılabiliyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 20.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız