Fatih okulları eğitim öğretime hazır

Yeni binası yapılan 18 derslikli Fatih İlkokulu ve güçlendirme çalışması yapılan 10 derslikli Fatih Ortaokulu eğitim öğretime hazır hale geldi.

Fatih okulları eğitim öğretime hazır
23.08.2021 - 16:31

Düzce’nin Fevzi Çakmak Mahallesinde 1960 yılında eğitim öğretime açılan Fatih İlkokulu, aradan geçen zaman ve iki deprem sonrasında ihtiyaçları karşılayamaz duruma geldi.

2017 yılında yıkım kararı verilen eski okul binasının yerine yapılan Fatih İlkokulu, 2020 - 2021 eğitim öğretim yılında öğrencilere kapılarını açtı. Okulun yapımı süresince 3 yıl Fatih Ortaokulu binasında ikili öğretim yapıldı.

Fatih İlkokulu yeni binasında 18 derslik, 6 atölye, spor salonu, konferans salonu ve 3 anasınıfı ile öğrencilere hizmet veriyor. Tabiat ve hayvan bakım atölyesi, zeka oyunları atölyesi, drama atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, fen-teknoloji ve matematik atölyesi, yaşam becerileri atölyesi gibi bölümlerin eksikleri en kısa sürede tamamlanarak öğrencilerin kullanımına açılacak.

1982 yılında eğitim öğretime açılan Fatih Ortaokulu'nda ise aradan geçen zaman ve değişen ihtiyaçlar nedeniyle güçlendirme çalışmaları yapıldı. Yangın merdiveni, asansör, kantin, kazan dairesi gibi eklentiler yapılan Fatih Ortaokulu, 2021-2022 eğitim öğretim yılında 10 derslik, fen laboratuvarı, teknoloji- bilişim laboratuvarı ile öğrencilere tekrar kapılarını açtı.