İmam hatipte yabancı dil programı genişletiliyor

Düzce’de 3 İmam Hatip Ortaokulunda “Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı” uygulanıyor.

İmam hatipte yabancı dil programı genişletiliyor
25.08.2021 - 15:08

Düzce’de Merkez Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu ve Hafız Hasan Şen İmam Hatip Ortaokulu, Akçakoca İlçesi’nde ise Akçakoca İmam Hatip Ortaokulu'nda “Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı” uygulanıyor.

Program çerçevesinde diğer okullarda haftada 3 saat yabancı dil dersi verilirken, program uygulanan okullarda 5. sınıflarda ilave 7 ders saati, 6. ve 7. sınıflarda ise ilave 6 ders saatine kadar yabancı dil dersi verilebiliyor.

“Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı” uygulanan İmam Hatip Ortaokullarında AB ve eTwinning projelerine ilgi artıyor. Program kapsamında etkinlikler, projeler ve dil becerilerini geliştirmeye yönelik aktiviteler gerçekleştiriliyor.

Okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi dört dil becerisinin daha aktif kullanılmasını hedefleyen “Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı” sayesinde, okullar yabancı dilde LGS'de İl ve Türkiye Ortalamalarının üzerinde başarı kaydediyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız