Eğitim için tüm kesimler duyarlı olmalıdır

Eğitim için tüm kesimler duyarlı olmalıdır
7.09.2021 - 13:19

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, yüz yüze eğitimin başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Pandemi nedeniyle özellikle ailelerin ve çocukların tedirginlik olduklarını belirten Caymaz, ‘Yeni eğitim döneminde başta sağlık koşulları olmak üzere her türlü tedbir alınmalıdır’ dedi.

Eğitimin aksamaması için her kesimin duyarlı olması gerektiğini ifade eden DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz eğitim yılı mesajında şu görüşlere yer verdi: “ Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın hijyenik ve sağlıklı şartlarda eğitim alması ve artık korona virüs nedeniyle eğitimlerinin aksamaması her şeyden önemlidir. Öğrenciler öncelikli olmak üzere eğitimin tüm paydaşlarına karşı duyarlı olunmalıdır.

Biz, DEVA Partisi olarak, yüz yüze eğitime çok önem veriyoruz. Eğer bir yerler açılacaksa, bu yerin önce okullar olmasını düşünüyoruz. Bir yerler kapanacaksa da son kapanan yerlerin okullar olması gerektiğine inanıyoruz. Biz DEVA Partisi olarak, öğrencilerin etrafında virüse karşı çok ciddi koruma kalkanları oluşturulması gerektiğini düşünüyoruz.

Hem okul temelli hem de okul dışı aktörlerin aktif olacağı çocuk koruma sistemleri kurulması için çalışmalar başlatılmalıdır. Planlamadan uygulamaya sorumluluk zinciri kesintisiz belirlenmelidir. Öğrencilerin bilgi ve sosyal, duygusal, kişisel gelişimlerindeki olması gereken yerle oldukları yer arasındaki açığı belirleyip pedagojik açıdan en uygun yaklaşımla onları olmaları gereken yere ve hatta ötesine getirmeye yönelik stratejik bir süreç izlenmelidir.

Pandemiden dolayı daha da artan, öğrenciler arasındaki fırsat eşitliği eksikliğinden kaynaklanan uçurumun önüne geçilmelidir. Tüm bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim yılının, öğrencisinden velisine, öğretmeninden idarecisine kadar tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ederim.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız