Mustafa Kemal Ortaokulu’ndan Polonya hareketliliği

Beş gün süresince Türkiye, İtalya, Yunanistan, Fransa, Macaristan ve Polonya’dan yaklaşık 30 öğrenci ve 15 öğretmenin bir araya geldiği Literally EUnited Erasmus projesinin Polonya hareketliliğine Düzce Mustafa Kemal Ortaokulundan 4 öğrenci ve 3 öğretmen katıldı.

Mustafa Kemal Ortaokulu’ndan Polonya hareketliliği
18.05.2022 - 14:18
Haber Merkezi

Coşkulu bir karşılama töreni ve buz kırma oyunları ile başlayan hareketlilikte, etkinlik süresince katılımcılar dil becerilerini ve edebiyat bilgilerini geliştirmek için hareketlilik öncesi tüm ülkelerin ünlü yazarlarını, kitap karakterlerini ve kitaplarını öğrenerek hazırladıkları drama senaryolarını kendi yaptıkları dekorlar eşliğinde sergilediler. Sergilenen dramada ülkemizin ünlü yazarlarından Şermin Yaşar ve Rıfat Ilgaz karakter olarak kullanıldı. Bu sayede tüm katılımcılar aynı zamanda İngilizce dil becerilerini de geliştirme şansına sahip oldular. Kültürel farkındalığın da ön planda olduğu programda; İtalyan dilinde sergilenen Cinderella operasına, çeşitli eşya kullanımı  ile melodi üreten müzik grubunun konserine, Batı Polonya'nın en büyük şehri olan Wroclaw şehir merkezine, Polonya kültürünün canlanmasına Mr. Adios kitabı ile önemli katkıları olan Adam Mickievicz Müzesine, çevre okuryazarlığı kapsamında Hydropolis ekolojik eğitim merkezine, 1272 yılında inşa edilen şehrin katedraller adası bölümde yer alan St. John Baptist katedraline, 1300 yılında inşaa edilen Stary Ratusz eski belediye binasına, muhteşem doğal çevresi, mimari önemi ve Polonya tarihinde önemli rolü olan Kiasz Kalesine, kültürel ve tarihi güzellikleri ile ünlü Krakow şehrine ziyaretler gerçekleştirildi.

Öğrenciler bowling ve kültürel parti aktiviteleri ile tamamladıkları hareketlilikte katılım sertifikalarını aldılar.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız