Düzce Üniversitesi’nden ASDEP çalışanlarına yönelik seminerler

Düzce Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Eğitim Araştırma Uygulama Merkezi, Eğitim Fakültesi ve ASDEP iş birliğiyle ASDEP çalışanlarına yönelik seminerler gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi’nden ASDEP çalışanlarına yönelik seminerler
17.03.2023 - 11:06
Haber Merkezi

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından bölgeye giderek orada aktif görev yapan Düzce ASDEP çalışanlarına yönelik olarak, Düzce Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Eğitim Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Tuğba Seda Çolak Turan “Travma ve Beden” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda özellikle hassas olaylarda görev yapan personelin kendini rahatlatma becerilerini geliştirmesine yönelik bilgiler paylaşıldı.

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdi Güngör “Kendine Bakım” konusunda sunum gerçekleştirirken, psikososyal destek çalışanlarının süreçte karşılaşabilecekleri duygusal, sosyal, düşünsel süreçlere ilişkin bilgiler ve çözüm önerilerinden bahsetti.

Arş. Gör. Muhammed Bahtiyar ise “Hassas Gruplarla Çalışma ve Psikolojik İlk Yardım” başlıklı bir sunum yaparak, sahada özellikle çalışılması hassas olan gruplarla iletişim ve yardımın nasıl ele alınacağı, psikolojik ilk yardımın nasıl uygulanacağı konularında bilgiler aktardı.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan