Düzce Lisesi tabelası geri döndü

İsmini geri alan tarihi Düzce Lisesi’nin eski tabelası tekrar asıldı. On binlerce Düzcelinin öğrencilik yıllarına ait anılarını taşıyan okulun adına kavuşması sevinçle karşılandı.

Düzce Lisesi tabelası geri döndü
26.09.2023 - 13:42
Güncelleme 26.09.2023 - 18:45
Haber Merkezi
1

Düzce Lisesi Mezunlar Derneği tarafından “Düzce Lisesi” adının tekrar okullarına verilmesi için Düzce Valiliği’ne yapılan başvuru sonuçlandı.

Düzce Lisesi’nden mezun, şehrimize mâl olmuş kişilerin ve kamuoyunun da beklentilerine cevap verecek şekilde “Düzce Lisesi” adının yaşatılması yeniden değerlendirilerek, il genelinde yapılan istişareler neticesinde bu yönde bir beklentinin olması da göz önünde bulundurularak, Düzce Valiliği tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gerekli çalışmanın yapılması talimatı verildi.

Hazırlanan komisyon kararı; “Valiliğin isim değişikliği teklifi” olarak Milli Eğitim Bakanlığına sunulurken 21 Eylül 2023 tarihinde okul adının “Düzce Lisesi” olarak değiştirilmesi bakanlık tarafından onaylandı.

2 OKULUN DAHA İSMİ DEĞİŞTİ

Konuyla ilgili olarak valilikten yapılan açıklamada, “Buna bağlı olarak; Merkez TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun adı değiştirilerek, ‘15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu’na dönüştürülmüştür. Bununla birlikte Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ismi ise ‘TOKİ Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda yaşatılmaya devam edilecektir.

100. YAŞINI TAMAMLADI

Ülkemizde Cumhuriyetimizin 100. yılında, 100. yaşını tamamlayan üç okuldan biri olan Düzce Lisesinin adının yaşatılması son derece anlamlıdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı gençler yetiştirecek okulumuzun ismiyle yaşayacak olması ilimize hayırlısı olsun” denildi.

TÖREN DÜZENLENDİ

Düzce Valisi Selçuk Aslan, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'ne, Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla ''Düzce Lisesi'' adının yeniden verilmesi için düzenlenen programa katıldı. Törende Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Düzce Lisesi mezunları ile okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • İSMAİL HAKKI GÜRBÜZ
    İSMAİL HAKKI GÜRBÜZ
    26.09.2023 15:40

    Ben 1963 mezunuyum Akçakoca caddesindeki Lise binasında sarı zemin üzerine LİSE-1957 YAZISI vardı

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız