DÜZCE MÜSİAD BAŞKANI ŞENGÜLOĞLU 2018’DEN ÜMİTLİ KONUŞTU

MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsa Şengüloğlu, Düzce ekonomisinin 2018’in ilk çeyreğinde rölantide olduğunu söylerken, iş dünyası olarak önümüzdeki aylardan itibaren piyasanın daha da hareketleneceğine inandığını belirtti.

DÜZCE MÜSİAD BAŞKANI ŞENGÜLOĞLU 2018’DEN ÜMİTLİ KONUŞTU
12.02.2018 - 17:52

MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsa Şengüloğlu Düzce’nin ekonomisini değerlendirdi. 2017 yılının Türkiye ekonomisi açısından güzel bir yıl olduğunu söyleyen Şengüloğlu, sanayici ve yerelde parakende ticareti yapan esnafın da nispeten iyi bir yıl geçirdiğini, ancak fındık fiyatlarının az da olsa Düzce ekonomisini etkilediğini dile getirdi.

İsa Şengüloğlu, “ 1, 2. ve 3. çeyrekte büyüme oranlarımız ortalama ve dünya oranları açısından normal seyretti. 4. çeyrekte büyüme oranlarımız arttı. Biz MÜSİAD camiası olarak ekonomik alanda ciddi anlamda faaliyetlerimizi ve raporlarımızı, genel merkezimize ve ilgili bakanlıklarımıza doğrudan sunuyoruz. Düzce açından 2017 değerlendirmemiz güzel oldu, ben kendi açımdan da bakıyorum. Piyasadaki arkadaşlarla da istişareler yapıyoruz. İhracat yapan sanayicilerimizin büyüme oranları güzel. Yerelde perakende ticaret yapan arkadaşlarımızın da oranları nispeten güzeldi. Hükümetimizin verdiği teşvikler, kredi garanti fonu olsun diğer teşviklerle ciddi anlamda piyasaya da para girmiş oldu. Özellikle de Düzce ölçeğinde de ciddi anlamda da girmiş oldu. Düzce’de en büyük girdilerimizden biri fındıktır. Fındık rekoltemiz güzeldi ancak parasal yönden sıkıntı oldu üreticiler açısında. Geçen yıllarda 3 ton çıkartanlar bu yıl 5,6 ton çıkarttı, onun da arasındaki farkı bir nebze de olsa süspanse etmiş oldu. Aldığımız intibalar bu doğrultuda. Fakat biraz daha yüksek olup, 10-12 TL bandında olmuş olsaydı Düzce açısından çok çok daha iyi olacaktı” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız