DEVLET DESTEKLİ YATIRIM SAYISI 35E ULAŞTI

Düzce’de Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında uygulanan 7 projeye 2 milyon 270 bin lira hibe ödemesi yapıldı.

DEVLET DESTEKLİ YATIRIM SAYISI 35E ULAŞTI
17.08.2018 - 18:09

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yüzde 50 hibe ile desteklenen projeler faaliyete geçiyor. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Harun Kabaoğlu, ekonomik iyileşmenin yolunun üretimden geçtiğini, Düzce’de Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 11. Etap kapsamında tamamlanan projelerle ilgi olarak yerinde incelemelerde bulunarak hibe desteği vermeye devam ettiklerini söyledi.

Proje ile istihdam yaratmasının ve tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesinin ve yaygınlaştırılmasının esas aldığını dile getiren İl Müdürü Harun Kabaoğlu, 11. Etap kapsamında uygulanan 14 projenin toplam yatırım bedelinin yaklaşık 14 milyon TL olduğunu, halihazırda tamamlanan 7 proje için 2 milyon 270 bin TL karşılıksız hibe ödemesi yapıldığını ifade etti. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı kapsamında bugüne kadar 40 projenin desteklendiğini ve bu projelerden şu ana kadar 35’nin tamamlandığını söyleyen Kabaoğlu, bu projelerin devam edeceğini ve bu konuda yatırımcılardan açılacak yeni etaplarda proje beklediklerini belirterek, hayata geçen projelerle, ilimiz tarımı ve tarıma dayalı sanayisinin daha da gelişeceğini söyledi.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız