Düzce TSOdan Nefes Kredisi desteği

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, “50 bin ila 100 bin lira arasındaki bir krediyi KGF kefaletiyle 2020 yılında ödemesiz, yıllık yüzde 7,5 faiz oranı ve 12 eşit taksitli ödeme planı ile üyelerimize Denizbank aracılığı ile tahsis etmiş bulunuyoruz” dedi.

Düzce TSOdan Nefes Kredisi desteği
29.04.2020 - 16:51

 

Şahin, DTSO'da düzenlenen toplantıda, daha önce 6 kez hayata geçirilen ve 27 Nisan tarihi itibarıyla da 7. kez üyelerin hizmetine açılan “Nefes Kredisi” ile zor süreçte üyelerin bir nebze olsun nefes almalarını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

“Nefes Kredisi” kampanyası süresince yoğunluğu azaltmak ve banka müşterilerine daha sağlıklı hizmet verebilmek amacıyla Denizbank’ın Düzce şubelerindeki çalışma saatlerinin 09.00-17.00 arasında olacak şekilde yeniden düzenlendiğini ifade eden Şahin, kredinin yalnızca TOBB'a bağlı oda ve borsalara üye olan ve cirosu 25 milyon liranın altında olan işletmeler tarafından kullanılabileceğini dile getirdi.

Şahin, şunları kaydetti: “Nefes Kredisi üst limiti 100 bin lira olup, bu tutar üyelerin kayıtlı oldukları oda ve borsaya göre 100 bin liranın altında olabilir. ‘Nefes Kredisi’ 31.12.2020 tarihine kadar anapara ve faiz geri ödemesiz, 31.12.2020 tarihini takip eden 12 aylık eşit taksitli toplam en fazla 20 ay vadeli olarak kullandırılacak ve yıllık yüzde 7,5 faiz oranı geçerli olacaktır. Belirtilen yıllık faiz oranına, kredi oranına ve kredi kullandırım ücretine BSMV dahil değildir. Şartları sağlayan her KOBİ bu krediden en fazla bir defa faydalanabilir. Denizbank’ın krediyi kullandırıp kullandırmama, Kredi Garanti Fonu’nun krediye kefalet vermeme, Denizbank, TOBB veya KGF’nin de başvuruları önceden bildirim yapmaksızın sonlandırma hakkı saklıdır.”

Denizbank A.Ş Düzce Şubesi Müdürü Yasemin Geçer ise, “Ekonomimizi ayakta tutan, istihdamın, üretimin, ihracatın yükünü sırtlayan KOBİ’lerimizin yanındaki güç olmak amacıyla, piyasa faiz oranlarının altında gerçekleştirilen tüm projelerde hep ön safta yer aldık. KOBİ’lerimiz, Koronavirüs ile mücadelenin zirveye çıktığı bu hassas dönemde ülkemiz için büyük fedakarlıkta bulunarak kepenklerini gönüllü olarak kapattı. Birçok tezgah, dükkan, fabrika uzun süredir faaliyet gösteremiyor. Onlar üzerine düşeni yaptı, şimdi bu toprakların ürettikleri ile ekmeklerini kazanan bizler de; üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz.

Bugüne kadar özellikle KOBİ’lere ve küçük esnafa sunduğu destekle, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma ve sosyal dengenin oluşturulması yönünde önemli misyon üstlenmiş bir kurumuz. Bu değerli mirastan aldığımız güçle, yeniden önemli inisiyatif üstlenerek TOBB ve KGF desteği ile, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı ve üst limiti 50.000 ve 100.000 TL arasında değişen “TOBB Nefes Kredisi”ni hayata geçiren banka konumunda yer alıyoruz. Yağmurlu havada şemsiyeyi kapatmıyor, 2020 yılında bir kez daha KOBİ’lerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. 2017 yılında KOBİ’lerimize düşük faiz imkânı tanıdığımız ilk Nefes Projesi önümüze geldiğinde, hiç tereddüt etmeden tek özel banka olarak yerimizi aldık; devrim niteliğindeki bu iş için taşın altına elimizi koyarak toplam 12 bin KOBİ’ye, 1,1 milyar TL kredi kullandırdık. 2018 yılında da, piyasada mevduat faiz oranı yüzde 15’e yakın, kredi faiz oranları ise yüzde 17-18’ler civarında iken, aylık yüzde 0,99 faizli kredi imkânı ile KOBİ’lere nefes aldırmak üzere yeniden bir araya geldik. Toplam 1.3 milyonun üzerinde işletmenin üye olduğu TOBB, Hazine Müsteşarlığımız ve Kredi Garanti Fonu’nun desteği sayesinde 4 banka ve 2 katılım bankası güçlerimizi birleştirdik, kamu bankalarının yanında yine tek özel banka olarak yerimizi aldık. Bu projede de toplam 8 bin KOBİ’ye, 1,2 milyar TL kredi kullandırdık. Şimdi ise; üçüncüsü tesis edilen Nefes Kredisi projesinde, 3 Milyar TL tutarında krediyi gerçek ihtiyaç sahibi KOBİ’lerimize aktarmak için var gücümüzle çalışacağız” şeklindeki konuşarak, kredi projesinin tüm KOBİ’lere hayırlı olmasını diledi.

Toplantıya, Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Karslıoğlu, Denizbank AŞ Düzce Şubesi Müdürü Yasemin Geçer, Düzce Meydan Şubesi Müdürü Haliscan Seyhan, Akçakoca Şubesi Müdürü Ali Özkan ve Yığılca Şubesi Müdürü Ercan Öztürk, Düzce TSO yönetim kurulu ve meclis üyeleri de katılım sağladı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 21.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız