Düzce SGK’dan borçlulara uyarı

Düzce Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 7256 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanununun peşin ve 1. taksidi hakkında basın açıklaması yayınladı.

Düzce SGK’dan borçlulara uyarı
29.03.2021 - 16:28

Yapılan açıklamada, sigorta primlerinin 7256 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanuna istinaden, yapılandırılan sosyal güvenlik alacaklarının, ilk 2 taksidinin ödenmemesi halinde yapılandırmanın bozulacağı kaydedildi.

Bu itibarla; bu kanuna istinaden yapılandırılan borçların, peşin ve 1. taksit son ödeme tarihinin 31 Mart 2021 tarihi olduğu hatırlatılan açıklamada,  “Peşin ve 1. Taksit bu tarihte ve öncesinde ödenmemesi halinde 7256 sayılı taksitlendirme bozulacaktır.  Ayrıca; 5510/60-g kapsamında Genel Sağlık Sigortası sigortalısı olanlardan daha önce hiç gelir testi yaptırmamış olanların 31.03.2021’ e kadar gelir testine başvurması halinde; GSS prim borcu, gelir testi sonucuna göre ilk tescil başlangıç tarihine göre güncellenecektir. Yapılandırma taksitlerinin ödenmesine ilişkin detaylı bilgilerin SGK tarafından gönderilen ödeme planlarının arka sayfasında da mevcut olup, internet sitesinden veya Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri/Sosyal Güvenlik Merkezlerinden bilgi alınabilecektir, İşverenlerimiz ve Sigortalılarımıza saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız