25 TL’ye düşünce adeta yok satıyor

Sezonun başlaması ile denizlere açılan balık tekneleri kasa kasa palamut balığı ile dönünce, tezgahlarda fiyatlar düştü. Palamut 25 liraya gerilerken adeta yok satıyor.

15.09.2022 - 16:56
Güncelleme 15.09.2022 - 17:22
İHA

Karadeniz’e açılan balıkçılar kasa kasa  palamut ile dönüyor. Tekneleri ağzına kadar dolu halde limana yanaşan balıkçılar, büyük sevinç yaşıyor. Palamut balığı ise tezgahlarda en çok tercih edilen balık. Bir önceki sene yokluğu sebebi ile özlem duyulan balığın fiyatı 25 liraya kadar düştü. Herkesin rahatlıkla palamutu alabileceğini dile getiren balıkçı Tuncay Kılıç, “Balık var, fiyatlarda gayet iyi. İri palamutun 3 tanesini 100 liradan satıyoruz. 25 liraya kadar düşen palamutlar var. Tam zamanı herkes çok rahatlık ile alıp yiyebilir. İnsanlarda almaya başladı. İlerleyen günlerde de böyle devam eder” ifadelerini kullandı. 

 

 “BİZİ BİLE ŞAŞIRTTI” 

Palamutun yağlı ve bol olmasının kendilerini bile şaşırttığını dile getiren Kılıç, “Şu zamanda bu kadar yağlı olması bizi bile şaşırttı. Büyüklerini ızgaraya atıyoruz. Gayet tadı iyi ve yerinde. Küçükleri tavada gidiyor. Son bir iki gündür insanlar palamutu özledikleri için balığı alıp yiyorlar. İlerleyen günlerde böyle bolluk devam eder. Fiyatların aşağıya inmesi ile satışlarda iyi duruma geldi. Balığın olması tezgaha da yansıyor. Çorba parası ile bir balık yiyebilir insanlar” dedi. 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız