Fındık fiyatlarında neler oluyor?

Serbest piyasa fındık fiyatları ürünlerini bekleten üreticiler tarafından merak edilen konuların başında geliyor. Peki 19 Kasım 2023 Pazar gününde fındık fiyatları ne kadar?

Fındık fiyatlarında neler oluyor?
19.11.2023 - 22:30
Güncelleme 20.11.2023 - 14:29
Haber Merkezi

Fındık fiyatları mahsulü toplayıp fındığını depolama yoluna giden üreticiler tarafından günü birlik yakından takip ediliyor.

Fındığını hasat döneminde satmayan ve kış aylarında fiyatların yükselmesini bekleyen üreticiler fındık fiyatlarını günlük olarak araştırıyor.

DİRENEN ÜRETİCİ FİYATLARI YÜKSELTTİ

Sakarya Ticaret Borsası'nın verilerine göre 19 Kasım 2023 Pazar gününde Sakarya'da kabuklu fındık en yüksek 99,50 TL'den, en düşük 91,39 TL'den alıcı buluyor.

Serbest piyasada ise fiyatlar ortalama olarak 95 TL'den alıcı buluyor.

Ordu'da ise100 TL seviyelerine kadar yükselen fındık fiyatları, ani düşüşlerle 87 TL'ye kadar gerilemişti.

Üreticinin piyasaya direnmesi ile birlikte kasım ayında yükseliş trendine giren fındık fiyatları 92 TL seviyelerini görmüş durumda.

Fındık alım fiyatlarını ilk olarak 80 TL olarak açıklayan tekelci firma üreticinin direnmesi ile birlikte önceki haftalarda alım taban fiyatını yeniden 95 TL'ye yükseltti.

Ordu  Altınordu'da 19 Kasım 2023 bugün serbest piyasada 50  randıman  kabuklu  fındık fiyatı 91 TL'den işlem görüyor.

 

 


Editör: S. Kurt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız