Korugöl Yaşam Köyü için imzalar atıldı

Düzce Belediyesi, Beltaş A.Ş ve TURSAB ortaklığı ile gerçekleşecek olan “Korugöl Yaşam Köyü” projesinin protokolü törenle imzalandı.

18.01.2022 - 19:08
Özel Haber

Düzce’nin turizm potansiyeli geliştiriliyor. “Düzce Korugöl Tabiat Parkı Yaşam Projesi” kapsamında Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından arazi tahsis çalışmaları tamamlandı. Düzce Belediyesi, Beltaş A.Ş ve TURSAB’ın geliştirdiği proje ile yaklaşık 31 hektardan oluşan alanda günübirlik mesire alanları, kamp alanları, yürüyüş rotaları ve çeşitli aktivite merkezleri ile Düzce’nin turizm potansiyeli gelişecek ve daha fazla turist ağırlayacak.

Sürdürülebilir turizme katkıda bulunacak proje, 2 büyük kentin tam ortasında bulunuyor. Hem İstanbul’dan, hem de Ankara’dan otoban bağlantısı ile Düzce Korugöl Tabiat Parkı Yaşam Projesi alanına ulaşmak mümkün. Kayın, meşe ve gürgen ağaçları ile kaplı yemyeşil bölge, yıllardır safari, sportif olta balıkçılığı ve kampçılık aktiviteleri için kullanılıyor. Proje sayesinde bu eşsiz özelliklerden daha fazla insan faydalanacak.

 

BAĞLIKAYA: DÜZCE ACENTALARIN UĞRAK YERİ OLACAK

Düzce Mutfak Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilen imza töreninde TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, pandemi döneminde turizm trendlerinde çok ciddi değişiklikler olduğunu ve doğaya dönük, hijyene önem veren, yoğunluğu az olan bölgelerde vakit geçirmenin büyük önem kazandığını söyledi. Son turizm trendleri açısından bakıldığında Düzce bölgesinin tam da aranan özellikleri bünyesinde barındırdığını kaydeden Bağlıkaya, yaklaşık 20 ay önce üzerinde çalışmaya başladıkları bu projenin bölge turizmine çok ciddi katkıları olacağını ifade etti. Düzce’nin turizmin ana pazarlama kanalı olan seyahat acentalarının uğrak yeri olacağını ve bunun da bölge turizmine çok ciddi bir katkı sağlayacağını ifade eden Bağlıkaya, “Düzce gerçekten iki önemli ve büyük şehrin ortasında stratejik olarak da konum itibariyle de son derece önemli bir konumda ve bozulmamış doğasıyla da gerçekten yeni turizm trendlerinin her türlüsüne cevap verebilecek nitelikte bir bölge. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza bu projeye olan katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. İnşallah hepimiz için hayırlı ve verimli olur” şeklinde konuştu.

 

ÖZLÜ: GÜNÜ BİRLİK 10 BİN TURİST HEDEFLİYORUZ

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ise, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları bir projede daha imza aşamasına gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. TÜRSAB ile işbirliği yapmayı çok istediklerini anlatan Özlü, “TÜRSAB Türkiye’de bir markadır. Düzce Belediyesi olarak Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzün bize kullanım hakkını tahsis ettiği bölgede bir turizm yatırımı olmasını çok istiyoruz. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bu projede bir mutabakat sağladık” şeklinde konuştu.

Düzce’nin Sapanca ve Bolu arasında bakir bir bölge olduğunu ve burada turizm adına yapılacak olan her çalışmanın çok değerli ve kıymetli olduğunu belirten Özlü, Düzce Belediyesi olarak bu bölgede yapılacak her çalışmaya katkı sunmayı görev edindiklerini vurguladı.

Korugöl’ün bir kamp ve mesire alanına dönüşeceğini anlatan Özlü, Düzce’ye her hafta 10 bin ziyaretçi getirmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Tören, işbirliği protokollerinin imzalanması ile sona erdi.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 26.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız