Yusuf Taşhan: Halk olarak arkasındayız

Düzce Belediyesi Eski Başkan Vekillerinden ve Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Eski Başkanı Yusuf Taşhan, Cedidiye Camii bahçesinin meydan olarak kalması gerektiğini söyledi.

21.04.2022 - 10:30
Güncelleme 21.04.2022 - 16:37
Özel Haber
2

Düzce Belediyesi’nin kamulaştırma yoluna gitmesi durumunda, kendisine destek olacak çok sayıda kişi çıkacağına inandığını ifade eden Taşhan, “Biz de halk olarak arkasındayız” dedi.

Gazetemizin “Camimiz ortaya çıksın” başlıklı haberi kamuoyunda büyük ses getirdi. Cedidiye Camii bahçesinin yapılardan arındırılarak açık kalması fikri ile ilgili bir destek de Yusuf Taşhan’dan geldi. Gazetemize açıklamalarda bulunan Taşhan, “Şu andaki duyurunuz çok güzel. Gerçekten buranın önünün açılmasını isteyen çok kardeşimiz var. Malum caminin en yakın cemaati ve komşusu benim. Hatta bir vatandaş geldi dedi ki, burayı belediye istimlak ederse 100 bin lira hemen belediyenin hesabına yatırayım. Buradaki insanlar mağdur edilsin istemeyiz, bunların paraları verilsin. Başkan böyle bir teşebbüse geçerse kendisine destek oluruz. Belediye ortaya bir rakam koyarsa ona destek olacak çok insanımız var” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda müteahhitlik de yapan Taşhan, “Böyle bir cami, böyle bir eser Türkiye’de insanlar tarafından zor yapılır. Temelinden bitimine kadar takip eden bir Düzceli’yim. Biz burada hemen hemen 10 sene çekiç sesi dinledik. Böyle bir eseri yapmak artık mümkün değil. Devlet bile böyle eserlere girmiyor maliyeti açısından. Bu camileri yapacak usta da kalmadı. Çak kalıbı, dök betonu gidiyoruz. Bu eserin korunması lazım. Başkanımızın da bu konuda hassas olduğuna inanıyorum. Biz de halk olarak arkasındayız. Çıkarsınlar meblağı, halk olarak destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Avukat Hüseyin Yılmaz
  Avukat Hüseyin Yılmaz
  21.04.2022 18:06

  Çeşidiyle Caminin önü açık kalmalı, cami önü bunca yıl esaret altında kaldı

 • Avukat Hüseyin Yılmaz
  Avukat Hüseyin Yılmaz
  21.04.2022 18:03

  Caminin önü açık kalmalı

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız