Marketlerin fiyatlarını düşürdüğünü ileri sürerek eylem yaptılar

Bahçelievler Mahallesi'nde kurulan Cumartesi Pazarı'nda tezgah açan pazarcı esnafı, daha sonra bölgede bulunan bir marketin önüne kadar yürüyüş yaptı.

Marketlerin fiyatlarını düşürdüğünü ileri sürerek eylem yaptılar
2.09.2023 - 19:31
AA

Marketin önünde bulunan yolu tezgahlarla kapatan esnaf, burada basın açıklaması yaptı.

Bolu Manavcılar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, kendilerinin zor şartlar altında çalıştığını belirtti.

Zincir marketlerde 16 liraya satılan domatesin fiyatının, pazar kurulan günlerde düşürüldüğü savunan Altındal, "Sezonda 1 ay domates satıyoruz. Bu marketin 24 tane şubesi var. 100 bin çeşit ürün satıyorlar. 24 tane şubende domatesin fiyatı 16 lira, bugün burada 8,95 lira. Bu ne?" ifadelerini kullandı.

Altındal, Türkiye'nin birçok ilinde marketlerin içinde bulunan manav reyonlarının, Bolu'da dışarıya kurulduğunu ileri sürerek, "Eğer marketler manav reyonlarını içeri alamazsa, biz her hafta gerekirse pazar açmayacağız. Biz ekmeğimizin peşindeyiz." dedi.

Pazarcı esnafı, açıklamanın ardından dağıldı.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız