Celil Yağız anıldı

2014 yılında hayatını kaybeden Düzceli Tiyatro Sanatçımız Celil Yağız, ölümünün sekizinci yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Celil Yağız anıldı
5.01.2022 - 16:43
Haber Merkezi

Düzce Şehir Tiyatrosu kurucularından tiyatro sanatçısı Celil Yağız, ölümünün sekizinci yılında mezarı başında anıldı.

8 yıl önce 5 Ocak 2014 tarihinde hayatını kaybeden Yağız’ın Düzce Şehir Mezarlığı’ndaki kabri başında yapılan anma programına dostları, arkadaşları ve sevenleri katıldı. Yağız için kuran okunarak dualar edildi.

100 ÜNLÜ DÜZCELİ ARASINDA

Önce Şehir Tiyatrosu’nu, daha sonra Düzce Belediyesi Sanat ve Bilim Akademisi’ni kuran Celil Yağız, Düzce’nin en tanınmış tiyatro, sinema, seslendirme sanatçısı, belgesel film yapımcısı, şair, yazar ve yönetmendi. Uzun yıllar fotoğrafçılık yapmıştı. Vefatından sonra 6 Aralık 2016 tarihinde Düzce Belediye Meclisi kararıyla Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki 400 kişilik büyük salona adı verilen Celil Yağız, bu özellikleri ile Aydın Maradit’in “100 Ünlü Düzceli” kitabında yer almıştı.


Editör: C. Sancıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız