Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin çalışmaları ve yetenek kapısı konuşuldu

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Kariyer Yolunda; Zirvedekiler” başlıklı söyleşi, Düzce Üniversitesi ve Yetenek Kapısı Platformu resmi instagram hesaplarından çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin çalışmaları ve yetenek kapısı konuşuldu
11.01.2022 - 11:22
Güncelleme 11.01.2022 - 11:28
İHA

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı‘nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen canlı yayında, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi Başkanı Dr. Neşe Gülmez soruları yanıtladı.

Kendi kariyer yolculuğu ile konuşmasına başlayan Neşe Gülmez, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin yürüttüğü çalışmalardan ve hayata geçirdiği projelerden bahsetti. Gülmez,  özellikle gençlere yönelik projeler geliştirmenin ve uygulamanın ayrı bir keyif olduğunu belirtti.

Neşe Gülmez, katılımcılara YTNKTV ve Yetenek Kapısı hakkında bilgi vererek, öğrencilerin bu platformları nasıl kullanabileceklerini ve kişisel gelişimlerine nasıl katkı sağlayabileceklerini de aktardı. Yetenek Kapısı’nın, işveren ile öğrenci ve mezunları bir araya getiren, üniversite kariyer merkezlerinin kullanıp yönettiği dijital bir platform olduğunu belirten Gülmez, ayrıca YTNKTV’den hangi konularda destek alınabileceğinden ve üniversite öğrencilerinde kariyer farkındalığı oluşturmak amacıyla hazırlanan Kariyer Planlama Dersi ile ilgisinden de söz etti.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin koordinatörlüğünde yürütülen Staj Seferberliği Programı‘nın süreçlerine, kamu ve özel sektörde öğrencilere sunulan staj imkânlarına değinen Gülmez, Ocak ayı sonunda yeni kayıtların alınmaya başlanacağını dile getirdi. Staj yapmak isteyen öğrencilerin, yerli ve milli yazılım Kariyer Kapısı aracılığıyla başvuruda bulunarak fırsat eşitliği kapsamında staj yapma imkânına sahip olduğuna vurgu yaptı.

Senem Çolak Yazıcı’nın sorusu üzerine Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi‘nin de staj ve işe alımlarında bu platformu kullandığını kaydeden Neşe Gülmez, katılımcılara Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin resmi sosyal medya hesaplarından güncel bilgi alabileceklerini ve her zaman kendilerine ulaşabileceklerini aktardı.


Editör: C. Sandıkçı