OSB’ler okullar ile eşleşti

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında 18 Kasım 2021 tarihinde imzalanan protokol kapsamında; Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) “Mesleki Eğitim Merkezleri İrtibat Büroları” açıldı.

OSB’ler okullar ile eşleşti
11.01.2022 - 17:44
Haber Merkezi

Her OSB ile 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eşleştirildi ve açılan Mesleki Eğitim Merkezleri İrtibat Bürolarına bu okullardan, Organize Sanayi Bölgelerindeki firmalar ile Mesleki Eğitim Kurumları arasında köprü vazifesi görmek ve eğitim-istihdam işbirliğini sağlamak üzere öğretmenler ve idareciler görevlendirildi.

Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programına, Düzce’den Vali Cevdet Atay, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Girgin, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Sarıoğlan, Düzce OSB Müdürü Aylin Özdemir ve Gümüşova OSB Müdürü Ahmet Serdar katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolüne göre, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile mesleki eğitim merkezleriyle eşleştirilen mesleki eğitim merkezi irtibat bürolarının tamamında 10 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 14.00’de toplu açılış töreni yapıldı.

Açılış programına Milli Eğitim Bakanlığı yöneticileri, OSB yönetim kurulu üyeleri, bölge müdürleri, yönetim kurulu başkanları, il milli eğitim müdürlükleri temsilcileri, Ankara ilindeki Mesleki Eğitim Kurumları yöneticileri ve öğrencileri katılım sağladılar.

İllerde yapılan kurdele kesim töreni, Cumhurbaşkanlığında düzenlenen kurdele kesim töreniyle eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Düzce’de ise Vali Yardımcıları Yakup Tatoğlu, Batuhan Sarıoğlu, Gümüşova Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, Organize Sanayi Bölgelerinin temsilcilerinin katılımlarıyla, OSB Mesleki Eğitim Merkezleri İrtibat Ofislerinden eş zamanlı olarak Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene çevrimiçi bağlantı kurularak katılım sağlandı.

Düzce OSB Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile, Düzce 2. OSB Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gümüşova OSB ise Gölyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile eşleşti.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız