ASKON yönetimine Düzce’den önemli isim

Kaynaşlı Konakları projesiyle şehrimizde ve bölgemizde büyük ses getiren Şaheser Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erdi Çapar, ASKON Yönetim Kuruluna Seçildi.

ASKON yönetimine Düzce’den önemli isim
12.01.2022 - 18:03
Güncelleme 14.01.2022 - 13:11
Haber Merkezi

Ülkemizin en büyük ve en güçlü iş insanı ve sanayici örgütlenmelerinden olan ASKON’un 12. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen genel kurul neticesinde delegelerin oylarıyla başkanlığa halihazırdaki başkan Orhan Aydın yeniden seçildi. Yeni dönemde ekibini genç ve dinamik iş insanları ile güçlendiren Aydın, Şaheser Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erdi Çapar’a da listesinde yer verdi.

Yeni dönemde görev alan bütün yönetim kurulu üyelerine başarı ve tebrik dileklerini ileten Çapar; “ASKON, Anadolu topraklarının birikiminden aldığı güç ve medeniyetimizin temsil ettiği adalet ilkesiyle kurulmuş bir sivil örgütlenmedir. Türkiye çapında 100’den fazla sektörde 8 binin üzerinde iş insanı ve 17 bin üye işletmesiyle, toplamda 1 milyona yakın istihdamı kapsayan iş gücüyle, milyarlarca dolarlık ihracat katkı payıyla, 20 yılı aşkın süredir faaliyetlerine aralıksız devam eden ASKON’da yönetici olarak görev alıyor olmak benim açımdan fevkalade motivasyon verici bir durum. İstanbul’da bulunan merkezinin yanı sıra Anadolu’nun 34 farklı kentinde temsilcilikleri ve Brüksel, Newyork, Pekin, Cidde, Cakarta gibi Dünya’nın önemli ticaret merkezilerinde ofisleri bulunan ASKON’un ülkemize sunduğu küresel ticaret vizyonunu Düzcemize ve bölge şehirlerimize yansıtmak için gayretle çalışmayı en temel görevim olarak görüyorum. Bu ideali doğru adımlar atarak, ticarette ahlakı gözeterek ve derin özgürlükleri bayraklaştırarak gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz” dedi.

Başkan Orhan Aydın’a teşekkürlerini ve güvenini ifade eden Çapar; “Gelişmekte olan şehirlerimizin kalkınmasına büyük önem veriyoruz. Ülkemizin gelişen ve hızla büyüyen ekonomisini göz önünde bulundurarak yatırımlarımızı bu doğrultuda planlıyor, aynı zamanda sektörü de sürekli takip ederek yeniliklerden haberdar olarak kendimizi güncel tutmaya dikkat ediyoruz. Başkanımızın da bahsettiği gibi; bizler de bölgesel kalkınma ile tüm illerimizde aşkla çalışan, üreten ve göç vermeyen bir sürecin tesisi için katkı sunmaya devam edeceğiz” diyerek sürdürülebilir büyümenin Anadolu’ya umut olacağını belirtti.

Çapar, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın her alanda ve fırsatta bahsettiği 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonları ile ilerleyen bir Türkiye var artık. Yerli ve milli ekonomi kalkınması ile özellikle pandemi sürecini fırsata çevirmiş ve küresel ekonominin daraldığı bu dönemde dünyanın üretim, ihracat ve cazibe merkezi olmuş bir coğrafyadayız” diyerek yeni yılın ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.


Editör: Ç. Diger