Servisçilerin yüzü gülecek

Düzce Otobüsçüler, Minibüsçüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Bülent Özbakır, pandemi dönemi sonrası zarar gören esnaflardan birçoğunun mesleği bıraktığını söyledi.

Servisçilerin yüzü gülecek
14.01.2022 - 18:36
Güncelleme 14.01.2022 - 19:27
Haber Merkezi

Esnafların mazot zammı ile birlikte de zor günler yaşamaya devam ettiğini dile getiren Özbakır, gerek fabrikalara işçi, gerekse okullara öğrenci taşıma hizmeti veren servisçi esnafının yüzünün güleceğini dile getirdi.

Özbakır şöyle konuştu: “2000 senesinden beri oda başkanlığı yapıyorum. Son 2 senedir pandemiden dolayı esnafımızda ticari anlamda zarar görmüştür. Geçen sene itibariyle 165 arkadaşımız mesleği bırakmıştır. Pandemiden çıktıktan sonra bazı eksiklerimiz var sahada da bunu görüyorsunuz. Ama bundan sonra bu eksikleri tamamlayıp, daha düzgün bir şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz.

3-4 gün önce seçim yaptık. Arkadaşlarımız yeniden beni başkanlığa layık gördüler. Yapacağımız işlerde hep servisçilerin yanında olacağız. Bunu yaparken fabrikaları da mağdur etmeyeceğiz. Mazota gelen zamlardan dolayı da bazı sıkıntılarımız var. Hepsi üst üste geldi. Kendi aramızda arkadaşlarla istişare yapacağız. Fiyatlarımızı mazot zammına göre revize edip, hizmet vermeye devam edeceğiz.

Fabrikalar biz daha teklif vermeden yüzde 60-70 zam vermeye başladılar. Bu dönem değişik bir sistem uyguladık. TSO da bizimle beraber, onların da şirketlerle ilgili bir çalışması var. Oraya bizi de davet ettiler, biz de katılıyoruz. Bundan sonra arabacının yüzü gülecek. Şirketler de arabacısına sahip çıkıyor, fabrikalar da anlayışlı davranıyor. Yüzde 50’nin altında zam veren fabrika yok. Herkesin yüzü gülecek. Pandemiden dolayı yaşanan sıkıntılar da ortadan kalktığında güllük gülistanlık olacak. Gördüğümüz kadarıyla önümüz açık.

Okul servisleri ile ilgili 2 sene önce Düzce Belediyesi bir çalışma başlattı. Fiyat tarifesi belirlediler. Mazot zamlarından sonra belediye ile beraber fiyat tarifesi yapacağız. Bunu vatandaşa da yansıtmayacağız. Ama mazot zammı olarak ikinci dönem küçük bir zam olacak. Çok yakın bir sürede Düzce’de servis taşımacılığı bir uyum içerisine girecek.”


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız