Düzce’nin lezzetleri tadılacak

Düzce İl Kültür Turizm Müdürlüğü, bu yıl ikincisi kutlanacak olan 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası etkinliklerinin hazırlıklarına başladı.

Düzce’nin lezzetleri tadılacak
18.05.2023 - 16:33
Haber Merkezi

Türk mutfağının sahip olduğu kadim ve sürdürülebilir mutfak kültürünün geleceğe iz bırakan yaklaşımı, kaliteli malzemeleri, özünde atıksız olması, sürdürülebilirliği, dünya beslenme trendlerine uygunluğu ve bin yılları aşan kültürünü daha geniş kitlelerle tanıtılması amacıyla Türk Mutfağı Haftası ilan edilen 21-27 Mayıs tarihleri Düzce Valiliği Başkanlığı’nda düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün koordinasyonunda kutlanacak etkinliklerde Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Düzce Kadın Emeği Merkezi, Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcıları ve ilgili STK’ların iş birliği ile “Kadim ve Sürdürülebilir Türk Mutfağı” teması işlenecek.

Bu çerçevede, Türk Mutfağı Haftası’nın açılışı, 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü, saat 12.00’de, Düzce Kadın Emeği Merkezinde, Düzce Valisi Cevdet Atay’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız