3 Ayrı oturum düzenlendi

Düzce’de ekmek üretimi yapan firmalara fırıncılar için temel gıda hijyen eğitimi düzenlendi.

3 Ayrı oturum düzenlendi
30.05.2023 - 15:42
Güncelleme 30.05.2023 - 15:42
Haber Merkezi

Düzce’de ekmek üretimi yapan firmalara fırıncılar için temel gıda hijyen eğitimi düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında imzalanan protokol çerçevesinde Düzce'de ekmek üreten gıda işletmelerinde çalışan personele yönelik olarak Düzce Fırıncılar Odası'nda, Akçakoca Ticaret Odası'nda olmak üzere 3 ayrı oturumda ‘Fırıncılar için temel gıda hijyen eğitimi’ düzenlendi.

Düzenlenen eğitimde ekmek ve ekmek çeşitleri tebliği ile ilgili mevzuat, fırınlarda hijyen ve sanitasyon, gıdalardaki zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar personel-iş yeri ekipman hijyeni, tam buğday ekmeği tüketiminin önemi ve sağlık üzerine etkileri, ekmek israfının azaltılması için alınabilecek önlemler ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda Düzce Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü'nde görevli Gıda Mühendisleri Aslıhan Pehlivan ve Ezgi Kap tarafından eğitime katılan 440 fırıncı esnafına kişisel hijyen, işyeri hijyeni, hijyenik ekmek üretimi için yapılması gerekenler ile tebliğ ve yönetmeliklerde hijyen konularında eğitim verildi.

Eğitim sonunda fırıncı esnafının hijyen belgesi alması için eğitimle ilgili sınav da yapıldı. Benzer eğitimlerin daha sonraki dönemlerde talep gelmesi durumunda tekrarlanacağı kaydedildi. 

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 25.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız