“Bu yuvada herkese yer var”

Öz Sağlık-İş Sendikası Düzce Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulda Şube Başkanlığı’na İmran Önen Bilçin seçilirken, Şube Yönetim Kurulu Bekir Sıddık Bıçakçıoğlu ve Ömer Sevinç’ten oluştu.

“Bu yuvada herkese yer var”
26.10.2023 - 18:17
Haber Merkezi

Şube Genel Kurulu’na Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcıları Yavuz Aksanoğlu ve Fadlı Erdem,  Adalet ve Kalkınma Partisi Düzce Merkez İlçe Genel Sekreteri Dilale Seyyar, Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Yusuf Yıldırım, HAK-İŞ Konfederasyonu Düzce İl Başkanı ve Öz İplik İş Sendikası Düzce Şube Başkanı Telat Örnek, HAK-İŞ Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, HAK-İŞ Konfederasyonu Bolu İl Başkanı ve Bolu Şube Başkanı Hacer Çınar, Zonguldak Şube Başkanı Recai Özcan, Sakarya Şube Başkanı Ahmet Kamil Bilgin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Şube Başkanı Sedat Balkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Karabük Şube Başkanı Damla Yılmaz Ekemen ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Genel Merkez Teşkilatlanma Uzmanı Kamil Erdoğan tarafından açılışı yapılan Genel Kurulun Divan Başkanlığı’nı sunulan teklif üzerine Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı Yavuz Aksanoğlu yaptı. Aksanoğlu, katılımcıları selamladığı konuşmasında yapılacak Genel Kurul ve seçimlere ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Düzce Şubesi’nin gerçekleştirilen 1. Olağan Genel Kurulu’nda katılımcıları selamlayan HAK-İŞ Düzce İl Başkanı ve Öz İplik-İş Sendikası Düzce Şube Başkanı Telat Örnek, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun hak bir davanın savunucusu olduğunu belirterek, “Emeğin ve işçinin olduğu her yerde bugüne kadar var olan HAK-İŞ bundan sonrada var olmaya devam edecektir” dedi. Gazze’de yaşanan olayları kınayan Örnek, HAK-İŞ’in 48. Yılında çalışma hayatına kazandırdığı kazanımlardan bahsetti.

Genel Kurul’da konuşan Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Yusuf Yıldırım da, Filistin’de İsrail tarafından gerçekleştirilen soykırım ve Ortadoğu’daki çatışma ortamından söz ettiği konuşmasında ülkemizdeki birlik ve beraberliğin önemini hatırlattı. Yıldırım sağlık çalışanlarına bugüne kadar yapmış oldukları ve yapacakları çalışma ve gayretleri için teşekkürlerini sundu.

Genel Kurulu selamlayan bir diğer konuşmacı HAK-İŞ Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir oldu. Emek hareketinin önemine değindiği konuşmasında babasının da sendikacı olduğundan söz eden Gökdemir, HAK-İŞ’in anlamının kendisi için farklı olduğunu belirtti. HAK-İŞ çatısı altında olan tüm sendikaların kardeş sendika olduğuna değinen Gökdemir Gazze’de yaşan olayları değerlendirdi, İslam coğrafyasının bir bütün haline gelmesi gerektiğini vurguladı.

DÜZCE ŞUBE BAŞKANI İMRAN ÖNEN BİLÇİN SEÇİLDİ

Genel Kurula katılana misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür eden Düzce  Şube Başkanı Bilçin yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Mensubu olmanın çok özel, çok kıymetli olduğunu düşündüğümüz bu çatı yani Öz Sağlık-İş çatısı sağlık ve sosyal hizmet işçileri açısından bir yuva özelliğini hep taşımıştır, bundan sonra da Allah’ın izni ile hep taşıyacaktır. Bu yuvada herkese, hepimize yer var. Bu yuvada milleti için, devleti için vazifesini hakkıyla yapan bütün sağlık ve sosyal hizmet işçisine yer var. Bu yuvada birlik-beraberlik isteyen, aile sıcaklığı isteyen, biz olalım, bir olalım diyen herkese yer var. Bu yuvada sendikamızı büyütelim, üyemizi mutlu kılalım, sendikal haklar için enerji sarf edelim diyen herkese de yer var.

Bugün burada toplanma amacımız bir genel kurulu gerçekleştirmek olabilir. Ancak bizler bu genel kurulları Öz Sağlık-İş ailesinin bir bireyi olarak; ilk günkü heyecanımızı koruyarak, emeğin hakkını alma mücadelesini sürdürerek, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşları arasındaki yerimizi sağlamlaştırarak yolumuza devam etmek için söz verdiğimiz, akdimizi yenilediğimiz süreçler için fırsat kabul ediyoruz. Gücümüze güç katma yolculuğu kabul ediyoruz. Varsa hatamız, ihmalimiz onları onarmak, kabul gören, takdir toplayan faaliyetlerimizi sürdürmek için yeni bir fırsat kabul ediyoruz. Öz Sağlık-İş, HAK-İŞ ilke ve değerlerine uygun, yerli ve milli bir sendikal duruşu göstermek ve sürdürmek için yenilenme zamanı olarak görüyoruz.

Düzce Şubesi olarak yolumuz uzun, hedeflerimiz büyük. İlimizdeki sendikasız en son sağlık ve sosyal hizmet işçisinin de Öz Sağlık-İş çatısı altında örgütlendiğini göreceğimiz güne kadar durmadan, dinlenmeden mücadelemize devam edeceğiz. Bize ilkeli sendikacılık yakışır. Bize dürüst sendikacılık yakışır. Bize tek 1 mağdurun bile hakkından vazgeçmeyen sorumlu sendikacılık yakışır. Çünkü biz; Öz Sağlık İş’iz. Çünkü biz, sağlık ve sosyal hizmet işçisinin emeğinin, hakkının tek emanetçisiyiz.

Genel kurulumuza katılarak yüreğimizdeki heyecana varlığınızla ortak olduğunuz için, ilk kez yaptığımız kongremizin demokratik güzelliğini bizimle paylaştığınız için sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Düzce Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, şube başkanlığına İmran Önen Bilçin seçildi. Şube Yönetim Kurulu Bekir Sıddık Bıçakçıoğlu ve Ömer Sevinç’ten oluştu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız