Üniversite adayı öğrencilerin sorularını yanıtladılar

Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu düzenlediği “Aday Bilgilendirme Etkinliği” ile yükseköğretim tercihi yapacak öğrencileri bilgilendirdi.

Üniversite adayı öğrencilerin sorularını yanıtladılar
29.07.2023 - 12:38
Haber Merkezi

Çevrim içi olarak düzenlenen etkinlikte Düzce Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Seymen Çiftçi, Meslek Yüksekokulu’nu tanıtarak, üniversite adayı öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Düzce Meslek Yüksekokulu’nun 1976 yılında açıldığını hatırlatarak sözlerine başlayan Öğr. Gör. Çiftçi, Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu’nun; Türkiye ile Dünya Bankası arasında imzalanan Endüstriyel Eğitim Projesi çerçevesinde sağlanan kredinin 32 milyon dolarlık kısmından yararlanan 8 pilot meslek yüksekokulu arasında olduğunu ifade etti.

Ders programlarını sektör ihtiyaçlarına göre belirlediklerini ifade eden Seymen Çiftçi, laboratuvarların oldukça kapsamlı ve donanımlı olduğunun altını çizdi. Düzce Meslek Yüksekokulu’na yerleşen öğrencilerin iş bulmada zorluk yaşamadıklarını, Düzce Üniversitesi ile firmalar arasında imzalanan İstihdam Meleği kapsamında öğrencilerin firmalarda kolaylıkla staj, eğitim ve çalışma imkanı bulabileceğini ifade eden Düzce Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Seymen Çiftçi, öğrencilerin merak ettiği; yurt ve ulaşım olanakları, sosyal etkinlikler, staj imkanları gibi konular hakkında da açıklamalarda bulundu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız