Miniklere kandil sevgisi aşılandı

Minik Dualar Kreşi'nde eğitim gören 4-6 yaş grubundaki çocuklar, düzenlenen Mevlid Kandili programında Hz. Peygamber Muhammed'in (sav.) dünyaya teşrifini, okudukları ilahiler ve dualarla kutladı.

Miniklere kandil sevgisi aşılandı
26.09.2023 - 16:14
Güncelleme 26.09.2023 - 21:33

Birbirinden güzel ilahileri seslendirirken heyecan ve sevinç içinde oldukları gözlenen çocuklara, öğretmenleri tarafından program sonunda çeşitli hediyeler verildi.

Kreşte görev alan yetkililer konuşmalarında şunları söyledi: “Çocuklar bu yaşlarda oyun oynamayı, eğlenmeyi çok sever. Onlara vereceğimiz eğitimi de eğlence ve oyunlarla sevdirerek vermeliyiz. Çocuklara sevgi ile her şeyi kolaylıkla öğretebiliriz."

Kreşlerde 4-6 yaş arası çocukların okul öncesi eğitimi ile birlikte manevi değerler eğitiminin de oyun ve eğlence yoluyla verildiği belirtildi. Bu yaş grubu çocukların algılarının çok açık olduğunu ifade eden kurum yetkilileri, çocukların bu yaşta alacakları eğitimin tüm hayatları boyunca güçlü bir temel oluşturacağına vurgu yaptılar.

Çocukların Hz. Peygamber’i tanıyıp sevmeleri ve hayatları boyunca örnek almaları amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirten yetkililer, program vesilesiyle tüm Müslümanların Mevlid Kandili’ni kutladıklarını ifade etti.  

 

 (Hayrunnisa KUBİLAY)

          

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız