AKÇAKOCAYA RESTORASYON VE KENT MÜZESİ İÇİN GÖRÜŞMELER YAPTI

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt’u ve Restorasyon Daire Başkanı Bahadır Sabah’ı makamında ziyaret etti

AKÇAKOCAYA RESTORASYON VE KENT MÜZESİ İÇİN GÖRÜŞMELER YAPTI
22.09.2017 - 15:06

Bir kentin kültür ve sanat yönünde ilerlemesine katkı sağlayan kent müzelerinin olması ve tarihi restorasyon çalışmalarının gerçekleştirilmesi, şehrin aynı zamanda turizmini ve ekonomisini olumlu yönde etkiliyor.

İlçede kültürel ve tarihi özellikleri bulunan yapıları günümüze sağlıklı bir şekilde kazandırmak ve yok olmalarını önlemek için restorasyon çalışmalarına önem veren Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, belediyedeki teknik personeliyle birlikte Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt’u ve Restorasyon Daire Başkanı Bahadır Sabah’ı makamında ziyaret etti ve ilçede gerçekleşecek olan çalışmalar ile ilgili bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. 

Başkan Yemenici, gerçekleştirdiği görüşme sonrası şu sözlere yer verdi: “İlçemizde devam eden ve önümüzdeki yıl yapmayı planladığımız restorasyon, proje yardımı, uygulama yardımı ve kent müzesi yapımı konularında daha önce ilçemizi ziyaret eden Müzeler Genel müdürümüz Yalçın Kurt ve Restorasyon Daire Başkanımız Bahadır Sabah beyi makamında ziyaret ettik. İlgi ve destekleri için kendilerine ilçem adına teşekkür ediyorum.” 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız