DÜZCEDE BİSİKLET TURU DÜZENLENECEK

Bakan Özlü’nün de programa katılması bekleniyor. Hedef, 10 bin bisiklet severi buluşturmak.

DÜZCEDE BİSİKLET TURU DÜZENLENECEK
22.03.2018 - 12:42

Düzce Bisiklet Kulübü’nün geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 13 Mayıs Pazar günü 2.  düzenleyeceği, “Biziz-Beraberiz-Türkiye’yiz. Bisiklet Baharı” turunda hedef 10 bin bisiklet severi buluşturmak. 

 

 

Düzce Bisiklet Kulübü bu sezonki turla ilgili bilgi vermek ve destek talep etmek için Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti. Kulüp Başkanı Birol Aksu ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul ederek bilgi alan Vali Dağlı, bisiklete binmenin özendirilmesine ve bisiklet yollarının çoğaltılmasının Düzce için önemine bir kez daha vurgu yaparak, Valilik olarak Bisiklet Baharı turuna tam destek verileceğini söyledi.

Vali Dağlı, “Bu yılki programda hedefimiz 10 bin bisiklet severi bir araya getirmek olsun. Tüm kurum- kuruluş ve vatandaşımızı 13 Mayıs’taki turda bir araya getirmek için gerekeni yapalım. Tertip Komitesi oluşturalım” dedi. Dağlı, turun organizasyonunu yürütmek üzere de Kaynaşlı Kaymakamı Cemal Demiryürek’i görevlendirdi.

 

 

Düzce’nin bisiklet için çok ideal bir yer olduğunu, çok sayıda bisiklete binen vatandaşın olduğuna da işaret eden Vali Dağlı, bu kapsamda Aydınpınar güzergahında 13 kilometrelik bisiklet yolu için çalışma başlattığını söyledi.

Diğer yandan, onlarca kurum ve kuruluşun destek ve sponsor olduğu, “Biziz-Beraberiz-Türkiye’yiz Bisiklet Baharı” programına, Valilik tarafından davet edilen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katılması bekleniyor.

(Haber-Foto: Harun Can Şerbetçi)

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Hasan Tezcan
    Hasan Tezcan
    25.03.2018 10:15

    Bende bisiklet ciyim Düzcede bisiklet e binmekte biraz zorluk çekiyoruz bisiklet yolumuz fazla yok sürücüler bizi hiçten sayıyorlar bu proje güzel olmuş lütfen trafikte bizide görün saygılarımla

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız