HAYVANSEVERLER TESİSE SAHİP ÇIKALIM ÇAĞRISI YAPTILAR

"Hayvan, çevre ve insan sağlığı için bu derece önemli ve gerekli bir proje ivedilikle hayata geçmeli, köylüler de dahil tüm bölge insanı projeye sahip çıkmalıdır" dediler.

HAYVANSEVERLER TESİSE SAHİP ÇIKALIM ÇAĞRISI YAPTILAR
11.04.2018 - 18:06

Hayvanları Koruma Derneği ile Toplumsal Fayda ve Çevre Derneği’nden Kabalak Köyü sınırları içinde kurulması planlanan Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne destek geldi.

Köylülerin karşı çıktığı tesis ile ilgili grup adına bir açıklama yapan Haytap Temsilcisi Neşe Perihan Kulak,Kabalak köylülerini sağduyuya davet etti. Kulak, “Köylü vatandaşlarımızın endişeleri doğrultusundabölgede inceleme yaptık.Olağanüstü bilgi kirliliği hakkında açıklamalar yaparak,Hayvan Rehabilite Merkezinin olmazsa olmaz olduğunu, gerekliliğini anlattık. Elbette su havzalarının zarar görmesini bizlerin de istemeyeceğini,bu konuda gereken incelemeleri yapacağımız sözü vererek ayrıldık. Araştırma ve eldeki raporlara göre, sonuç olarak; su havzalarının zarar görmeyeceğini, rehabilite merkezinin 16-20 dönümlük alan içinde olacağını, hayvan toplama değil, tedavi merkezi olacağını bir kez daha belirtmek görevimiz. Hayvan, çevre ve insan sağlığı için bu derece önemli ve gerekli bir proje ivedilikle hayata geçmeli, köylüler de dahil tüm bölge insanı projeye sahip çıkmalıdır. Konunun bizi ilgilendiren yönü şimdilik bu. Varsayımlar üzerine hareket değil, var olanla ilgili hareket etmemiz gerektiğini belirterek, Bakanımız Sayın Faruk Özlü’ye bir kez daha teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız